Express-Miejski.pl

Orszak Trzech Króli w Ziębicach [foto]

Orszak Trzech Króli w Ziębicach

Orszak Trzech Króli w Ziębicach fot.: UM Ziębice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 stycznia w Ziębicach wyruszył Orszak Trzech Króli, tym razem zorganizowany przez ks. Aleksandra Ilnickiego z kościoła przy ul. Klasztornej.

Orszak został zorganizowany przy przy wsparciu Burmistrza Ziębic, Gminy Ziębice i Ziębickiego Centrum Kultury, pod hasłem „W jasełkach leży!”.

Po Mszy świętej w kościele rektoralnym przy ul. Klasztornej licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Ziębice przemierzyli do Rynku, aby pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi w stajence przed Ratuszem. Największą atrakcją były konie ze Złotego Stoku, kozy z Bożnowic i nasi przebrani bohaterowie. Tuż po pokłonie zebrani udali się do Ziębickiego Centrum Kultury w którym odbył się świąteczny koncert w wykonaniu wrocławskiej wspólnoty Benedictus, Malwiny Pierożek ze Stowarzyszenia Celestyn z Mikoszowa, Chóru Laurus, Anety Leńskiej, Fatimy Ahmed, Patrycji Grzelaczyk-Korchan, Chóru ZSP im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach oraz Janusza Lalaka.

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych w wydarzeniu uczestniczyło wielu mieszkańców gminy. Po przybyciu orszaku na miejsce każdy mógł się posilić ciepłym świątecznym poczęstunkiem.

Urząd Miejski w Ziębicach składa podziękowania za wsparcie OSP Witostowice i OSP Niedźwiedź, Straży Miejskiej, Policji oraz pozostałym osobom zaangażowanym w powstanie wydarzenia, szczególnie społeczności Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach i osobom, które pomogły w przygotowaniu poczęstunku.

 

 

UM Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA