Express-Miejski.pl

Finał XXV jubileuszowej edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej”

Finał XXV jubileuszowej edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej”

Finał XXV jubileuszowej edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej” fot.: KWP we Wrocławiu

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

28 listopada w sali widowiskowej Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki odbył się finał konkursu wiedzy o Policji pod nazwą „Razem Bezpieczniej”. 

Organizatorem wydarzenia była Dolnośląska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Tym razem udział w rywalizacji wzięło 21 drużyn z lokalnych Ochotniczych Hufców Pracy. Było to zwieńczenie 25-letniej owocnej współpracy, nie tylko pomiędzy Komendantem Wojewódzkim Policji we Wrocławiu a Komendantem Dolnośląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy, ale także uczniów i policjantów.

Na podstawie Porozumienia zawartego w dniu 26 lutego 1993 roku pomiędzy Komendantem Głównym Policji a Komendantem Głównym Ochotniczych Hufców Pracy uzgodniono, że funkcjonariusze Policji będą współpracować z kadrą OHP na szczeblu lokalnym. Wspólne działania jednostek organizacyjnych Policji na terenie każdego województwa z jednostkami OHP obejmować miały, m. in. przedsięwzięcia edukacyjne, profilaktyczne kierowane do młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy oraz uwzględniać w programach pracy z kadrą OHP uwagi i wnioski wynikające ze współpracy z jednostkami Policji.

Na przestrzeni dwudziestopięciolecia konkursu „Razem Bezpiecznej” można stwierdzić i głośno zaakcentować, że współpraca z Ochotniczymi Hufcami Pracy na terenie województwa dolnośląskiego jest prowadzona na bardzo wysokim poziomie. Wspólne spotkania podczas różnego rodzaju narad, szkoleń, działań profilaktycznych, zawsze w przyjaznej atmosferze dały możliwość wypracowania stosownych mechanizmów umożliwiających rozwiązywanie problemów wychowawczych, ale i też edukacyjnych dla młodzieży zrzeszonej w Ochotniczych Hufcach Pracy.

Z racji jubileuszowej edycji wtorkowy konkurs przeprowadzony został w zupełniej innej formie, niż to miało miejsce do tej pory. Podczas prowadzonej uroczystej gali, świętując dwudziestopięciolecie naszej współpracy, można było podziwiać zdolności artystyczne, wokalne, teatralne biorącej udział w tym przedsięwzięciu młodzieży. Tym razem drużyny reprezentujące lokalne Ochotnicze Hufce Pracy zostały przydzielone do realizacji jednego z trzech zadań o charakterze profilaktycznym, którymi były: pantomima z podkładem muzycznym, piosenka z własnym tekstem i linią melodyczną, a także scenka profilaktyczna.

Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom, a wyróżnieni zostali wykonawcy z reprezentujących:

 • w kategorii pantomima z podkładem muzycznym:
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Kamiennej Górze,
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Wołowie;
 • w kategorii piosenka z własnym tekstem i linią melodyczną:
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Strzelinie,
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Górze;
 • w kategorii scenka profilaktyczna:
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Świdnicy,
  • Ochotniczy Hufiec Pracy w Mysłakowicach.

Wszyscy uczestnicy za zaangażowanie i zdobytą wiedzę zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i gratulacjami ze strony organizatorów. Na koniec, po wspólnym zdjęciu, podzielono jubileuszowy tort.

  Finał XXV jubileuszowej edycji konkursu wiedzy o policji „Razem Bezpieczniej”:

KWP we Wrocławiu

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA