Express-Miejski.pl

„Kurierka z Tatr” to najnowsza książka Sylwii Winnik. Dziś spotkanie z autorką

„Kurierka z Tatr” to najnowsza książka Sylwii Winnik. Dziś spotkanie z autorką

„Kurierka z Tatr” to najnowsza książka Sylwii Winnik. Dziś spotkanie z autorką fot.: em24.pl

Kilka dni temu miała miejsce premiera najnowszej kiążki Sylwii Winnik pt. „Kurierka z Tatr” Dziś z pisarką i blogerką można spotkać się w Ząbkowicach Śląskich.

Biblioteka Publiczna im. Księgi Henrykowskiej organizuje spotkanie z pochodzącą z Ząbkowic Śląskich autorką. Najnowsza pozycja Sylwii Winnik pt. Kurierka z Tatr jest jej dziesiątą książką, która ujrzała światło dzienne. Spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki (Rynek 56) o godz. 17:00.

Sylwia Winnik zadebiutowała w 2018 roku reportażem pisanym na podstawie rozmów ze świadkami historii pt. Dziewczęta z Auschwitz. Książka stała się bestsellerem i zdobyła nagrodę roku w plebiscycie na najlepszą książkę roku organizowanym przez portal Lubimyczytać.pl.  W kolejnym roku pojawił się reportaż o misjach pokojowych pt. Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy. Dzięki tej książce stała się finalistką plebiscytu Książka Roku LubimyCzytać.pl i zajęła pierwsze miejsce. Od 2014 roku do momentu debiutu prowadziła blog literacki Czas na Książki. W 2015 roku otrzymała nagrodę czytelników magazynu Fanbook za najlepszy blog literacki i tytuł Książkowego Blogera Roku.

W 2022 roku zadebiutowała w literaturze dziecięcej. Nakładem wydawnictwa Frajda ukazał się pierwszy tom serii Czarny Kot Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny, inspirowanej prawdziwymi polskimi zabytkami i ich historią.

Jest pomysłodawczynią i współorganizatorem festiwalu literackiego „Czas na Książki” w swoich rodzinnych Ząbkowicach Śląskich.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Kurierka z Tatr” to najnowsza książka Sylwii Winnik. Dziś spotkanie z autorką

  2023-11-15 09:00:46

  gość: ~Żulianpejs

  Jak jest pomysłodawczynią to dlaczego nie jest współorganizatorczynią tylko współorganizatorem? Jesteście wybiórczy w pisaniu nowego, lewackiego bełkotu.

 • 2023-11-16 17:40:52

  gość: ~Czytelniczka

  Chyba lepiej "współorganizatorką"...

 • 2023-11-20 11:08:01

  gość: ~opla

  ostatnio dodany post

  @~Żulianpejs
  feminatywy to nie nowy lewacki bełkot. Proweniencją sięgają lat 30 tych XX wieku. Czyli używano ich w Polsce już 100 lat temu i nie wzbudzały kontrowersji. Teraz przeszkadzają prawakom. Nie raczą zauważać, że świat się zmienia, w głównym nurcie zmian jest j ę z y k

REKLAMA


REKLAMA