Express-Miejski.pl

Policyjna akcja „STOP. Czerwone światło”

Policyjna akcja „STOP. Czerwone światło”

Policyjna akcja „STOP. Czerwone światło” fot.: KPP w Ząbkowicach Śląskich

„STOP. Czerwone światło” to akcja policji, podczas której funkcjonariusze zwracają uwagę, czy kierujący stosują się do czerwonego sygnału sygnalizatorów.

18 października od samego rana trwa policyjna akcja „STOP. Czerwone światło”. Policjanci ruchu drogowego w będą sprawdzać czy zarówno kierowcy jak i piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych. Podejmowane działania prowadzone są w jednym celu, aby zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, zarówno kierowców, jak i pieszych.

Przypominamy, że za zlekceważenie wskazań sygnalizatora drogowego, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, można otrzymać mandat w kwocie 500 zł oraz 15 punktów karnych. Jeżeli następstwem takiego wykroczenia będzie spowodowanie kolizji drogowej, to kwota mandatu wzrośnie do 1500 zł. Natomiast za zignorowanie czerwonego światła na przejeździe kolejowym grozi mandat w wysokości 2000 zł, a za recydywę aż 4000 zł. - informuje asp. szt. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Pieszy również ma obowiązek stosowania się do sygnalizacji świetlnej. Za zignorowanie czerwonego światła na przejściu dla pieszych grozi mu mandat w wysokości 200 złotych. Konsekwencje mogą być jednak znacznie poważniejsze ponieważ pieszy w zderzeniu z samochodem nie ma szans. Pierwszeństwo dla pieszych nie zwalnia ich z obowiązku zachowania ostrożności. Błędy, które mogą kosztować życie, popełniają zarówno kierowcy, jak i piesi.

 

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA