Express-Miejski.pl

Dziś mundurowi w powiecie sprawdzają emisje spalin, poziom hałasu i stan techniczny pojazdów

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

W godzinach od 6 do 14 funkcjonariusze ruchu drogowego wyruszyli na drogi powiatu ząbkowickiego wspólnie z policjantami Ekip Techniki Drogowej i Ekologii.

Razem przeprowadzają badania emisji spalin i hałasu poruszających się po drogach pojazdów, szczególnie tam gdzie natężenie ruchu jest duże, a hałas uciążliwy dla mieszkańców okolicznych budynków.

- W Polsce dopuszczalne normy wartości zanieczyszczeń w spalinach pojazdów samochodowych zawarte są warunkach technicznych dopuszczenia pojazdów do ruchu na drogach publicznych. Dla innych uczestników ruchu drogowego, a także mieszańców położonych przy drogach i ulicach budynków nadmierny hałas oraz zadymienie może być niezmiernie uciążliwe, szczególnie jeżeli ruch pojazdów w tym miejscu jest duży - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Akcja będzie miała również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

KPP Ząbkowice Śląskie / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dziś mundurowi w powiecie sprawdzają emisje spalin, poziom hałasu i stan techniczny pojazdów

    2023-10-13 13:53:56

    gość: ~mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Panowie zacznijcie od swoich pojazdów !!!

REKLAMA