Express-Miejski.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa: Policjanci podsumowują minione wakacje

grafika ilustracyjna

grafika ilustracyjna fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Ząbkowiccy funkcjonariusze sprawdzili jakie zagrożenia podczas wakacji na mapie zagrożeń bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali goście i mieszkańcy powiatu ząbkowickiego.

W czasie trwania wakacji 2023 ząbkowiccy policjanci odnotowali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) łącznie 178 zgłoszeń od osób, które chcą mieć bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa w okolicy swojego zamieszkania.

Podczas tegorocznych wakacji na terenie powiatu ząbkowickiego mundurowi odnotowali 89 zgłoszeń w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania pojazdów. - Weryfikowali je głównie funkcjonariusze ruchu drogowego podczas służby dążąc do ich ograniczenia, a w konsekwencji wyeliminowania. Duża część pozostałych zgłoszeń dotyczyła spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych szczególnie parkach i skwerach (38), oraz grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją (12). Wskazane tam miejsca objęte były nadzorem mundurowych, szczególnie dzielnicowych, na których terenie zaznaczono wskazane wyżej zagrożenia - wyjaśnia Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Akty wandalizmu, dzikie wysypiska śmieci, miejsca grupowania się małoletnich, nielegalne wyścigi samochodowe, nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, a także używanie środków odurzających, czy spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym to tylko część zagrożeń jakie można zgłaszać policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest to aplikacja, dzięki której przy pomocy komputera lub telefonu, można w prosty i anonimowy sposób przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa. Zgłoszenia naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu.

- Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich ponownego powstawania. Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a mundurowymi skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania - informuje funkcjonariuszka, prosząc jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. - Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. W pilnych przypadkach, kiedy jest potrzebna natychmiastowej interwencji Policji, korzystamy z numeru alarmowego 112 - kończy.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA