Express-Miejski.pl

Podpalenie altanki w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Policjanci zatrzymali 52-letnią podejrzaną

52-letnia kobieta jest podejrzana o podpalenie altanki w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki

52-letnia kobieta jest podejrzana o podpalenie altanki w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki fot.: KPP Ząbkowice Sląskie

Kamienieccy policjanci zatrzymali 52-letnią kobietę, która podpaliła altanę w jednej z miejscowości w gminie Kamieniec Ząbkowicki. 

4 czerwca po godz. 16 policja otrzymała zgłoszenie o pożarze przydomowej altany w jednej z wsi na terenie kamienieckiej gminy. - Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, ustalili, że została ona podpalona przy użyciu substancji łatwopalnej. Zniszczeniu oprócz altany uległy znajdujące się w niej maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia, Na szczęście ognień nie przeniósł się na budynki mieszkalne, uszkodzeniu uległa jedynie elewacja jednego z nich. Łączne straty w wyniku podpalenia wyniosły 35 tysięcy złotych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Zebrany przez funkcjonariuszy na miejscu przestępstwa materiał dowodowy połączony z własnymi ustaleniami, pozwolił policjantom na wytypowanie osoby odpowiedzialnej za podpalenie i zniszczenie mienia. - Już następnego dnia mundurowi zatrzymali 52-letnię mieszkankę powiatu ząbkowickiego. Kobieta usłyszała zarzut zniszczenia mienia o wartości 35 tysięcy złotych. Teraz o jej losie zdecyduje sąd - dodaje funkcjonariuszka.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

em24.pl / KPP Ząbkowice Sląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Podpalenie altanki w gminie Kamieniec Ząbkowicki. Policjanci zatrzymali 52-letnią podejrzaną

  2023-06-07 19:45:49

  gość: ~Sąsiad

  Niech odda kasę a później niech idzie siedzieć.Podłość ludzka nie zna granic....

 • 2023-06-08 21:18:09

  gość: ~dudełko rezydent

  ostatnio dodany post

  Sprawa cywilna powinna też zostać założona przez poszkodowanego.

REKLAMA