Express-Miejski.pl

Policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego skutecznie zatamowali krwotok i uratowali 39-latka

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

39-latek przewrócił się w mieszkaniu na akwarium. Mocno krwawił. Zadzwonił na numer alarmowy, ale kontakt z nim był utrudniony. Pomoc na szczęście dotarła w porę.

Do zdarzenia doszło 31 maja przed godz. 22. Do silnie krwawiącego mężczyzny jako pierwsi dotarli kamienieccy funkcjonariusze, którzy potwierdzili zgłoszenie. -  W lokalu mieszkalnym przebywał 39-letni mężczyzna z ponad 10 centymetrową, głęboką raną w okolicy tętnicy szyjnej. Rana silnie krwawiła. Policjanci od razu przystąpili do działania i skutecznie zatamowali krwawienie. Podczas udzielania pierwszej pomocy przez mundurowych mężczyzna kilkukrotnie tracił przytomność. Policjanci tamowali krwawienie do czasu przybycia pogotowia ratunkowego, które zabrało mieszkańca gminy Kamieniec Ząbkowicki do szpitala - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Rana w okolicy tętnicy szyjnej była spowodowana upadkiem 39-latka na duże, około 200-litrowe, puste akwarium, w którym rozbiła się szyba, raniąc go w okolice szyi. - Gdyby nie szybka i profesjonalna pomoc kamienieckich funkcjonariuszy wypadek mógł zakończyć się tragicznie - dodaje policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Sląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA