Express-Miejski.pl

Parada Bajek i mnóstwo atrakcji. Dzień Dziecka w Ząbkowicach Śląskich [foto]

Dzień Dziecka w Ząbkowicach Śląskich fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mnóstwo atrakcji przygotowało Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki dla najmłodszych w związku z tegorocznym Dniem Dziecka. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 15 Paradą Bajek, której uczestnicy udali się na planty zamkowe, gdzie trwała dalsza część wydarzenia. Każde dziecko, które pojawiło się na barwnym przemarszu w przebraniu otrzymało upominek.

Na plantach zamkowych na najmłodszych czekało mnóstwo ciekawych atrakcji i nawet najbardziej wybredny uczestnik znalazł coś dla siebie. Było spotkanie z alpakami, kozami, barankiem, królikami i możliwość przejażdżki konnej. Ci bardziej aktywni mogli do woli skakać na dmuchańcach i brać udział w zabawach sportowych przygotowanych przez Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji oraz animacjach z Elżbietą Deptą i Justyną Topolską.

Odbyły się także pokazy walk rycerskich i warsztaty oraz gry średniowieczne z Opolskim Bractwem Rycerskim. Dzieciaki mogły też udać się do części artystycznej, gdzie miało miejsce malowanie twarzy, a także malowanie na sztalugach i płótnach. Dla uczestników dostępna była też fotobudka.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wozy strażackie zarówno strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich jak i strażaków z OSP Olbrachcice Wielkie, radiowóz policyjny oraz karetka pogotowia.

Nie zabrakło też tego, co łasuchy lubią najbardziej, a więc waty cukrowej i popcornu.

Dzień Dziecka zorganizowany przez ZCKiT przy współpracy z Gminą Ząbkowice Śląskie oraz świetna pogoda przyciągnęły na planty zamkowe tłumy, zarówno tych najmłodszych, jak i nieco starszych, a organizatorzy dziękują wszystkim za liczne przybycie i kilka godzin niesamowitej zabawy w fantastycznej atmosferze.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Parada Bajek i mnóstwo atrakcji. Dzień Dziecka w Ząbkowicach Śląskich [foto]

    2023-06-02 10:42:44

    gość: ~vc

    ostatnio dodany post

    Niezła fota:)

REKLAMA