Express-Miejski.pl

III Powiatowa Olimpiada Matematyczna Szkół Podstawowych Powiatu Ząbkowickiego. Znamy wyniki

III Powiatowa Olimpiada Matematyczna Szkół Podstawowych Powiatu Ząbkowickiego

III Powiatowa Olimpiada Matematyczna Szkół Podstawowych Powiatu Ząbkowickiego fot.: ZSP Ciepłowody

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ciepłowodach odbył się finał III Powiatowej Olimpiady Matematycznej Szkół Podstawowych Powiatu Ząbkowickiego.

Uroczyste otwarcie olimpiady rozpoczęła dyrektor szkoły- Beata Lupa  przywitaniem gości: posła na Sejm RP Marcina Gwoździa, starostę Powiatu Ząbkowickiego Romana Festera, sekretarz Gminy Ciepłowody Magdalenę Tęsną – Pitner, przybyłe delegacje uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. KEN w Bardzie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Szkoły Podstawowej nr 2 z OP w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stolcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich, Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu, Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach.

Patronat nad Powiatową Olimpiadą Matematyczną objęli: poseł na Sejm RP Marcin Gwoźdź, starosta Powiatu Ząbkowickiego Roman Fester, prezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich Elżbieta Pieczonka, wójt Gminy Ciepłowody Łukasz Białkowski, Zarząd Kopalni Targowica „Trzuskawica”.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za wsparcie, pomoc w organizacji i ufundowanie nagród dla wszystkich uczestników. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, tj. poseł Marcin Gwóźdź i starosta Roman Fester.

Po części oficjalnej uczniowie rozpoczęli część pisemną olimpiady, a goście udali się na poczęstunek.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. I etap szkolny olimpiady przeprowadzono w dniu 19 kwietnia 2023 r. Uczestniczyło w nim 10 szkół z powiatu ząbkowickiego. Do drugiego etapu zgłoszonych zostało 13 uczniów. Na podstawie protokołów i prac uczniów do finału zakwalifikowało się 12 uczniów z 9 szkół. Finalistami zostali następujący uczniowie: Opyc Michał, Latosiewicz Tomasz, Przydatek Natalia, Neyman Łukasz, Ptak Hubert, Matura Julia, Balcerzak Sabina, Galik Igor, Dziemieńczuk Oliwier, Tajka Daniel, Zawiła Bartosz, Wijaszka Tomasz.

W finale uczniowie zmagali się z pięcioma zadaniami otwartymi w czasie 90 minut, sprawdzającymi umiejętność zastosowania wiedzy matematycznej w zadaniach praktycznych. O wygranej decydowały zdobyte punkty za rozwiązane zadania.

W wyniku konkursu wyłonionych zostało pięciu laureatów. Najlepsi okazali się dwaj uczniowie: Tomasz Wijaszka ze Szkoły Podstawowej w Budzowie z filią w Grodziszczu Michał Opyc ze Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach. Uczniowie rozwiązali bezbłędnie wszystkie zadania zdobywając maksymalna liczbę punktów.

II miejsce zajęła Julia Matura ze Szkoły Podstawowej nr 2 z OP w Ząbkowicach Śląskich, III miejsce zdobyła Sabina Balcerzak ze Szkoły Podstawowej w Bardzie, IV miejsce zajął Tomasz Latosiewicz ze Szkoły Podstawowej w Bardzie.

Tytuł finalisty otrzymali: Hubert Ptak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach, Galik Igor ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ziębicach, Łukasz Neyman ze Szkoły Podstawowej w Henrykowie, Oliwier Dziemieńczuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śl., Daniel Tajka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stolcu, Przydatek Natalia i Zawiła Bartosz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śl.

Nagrody, w imieniu sponsorów laureatom olimpiady wręczyły dyrektor ZSP w Ciepłowodach Beata Lupa, sekretarz Gminy Ciepłowody Magdalena Tęsna – Pitner oraz wiceprezes Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich Anna Gałek gratulując osiągnięć i życząc dalszych sukcesów. Laureaci i finaliści otrzymali liczne nagrody rzeczowe. Opiekunowie oraz goście obdarowani zostali pamiątkowymi statuetkami.

- Wszystkim uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ufundowanie nagród, rodzicom za upieczenie ciast, piekarni w Ciepłowodach za przekazanie słodkich bułek - informuje Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciepłowodach.

em24.pl / ZSP Ciepłowody

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • III Powiatowa Olimpiada Matematyczna Szkół Podstawowych Powiatu Ząbkowickiego. Znamy wyniki

    2024-06-02 10:28:38

    gość: ~Ytdc

    ostatnio dodany post

    Tylko dlaczego nie ma informacji skierowanej ze szkoły do rodziców o tej olimpiadzie . Przez to nie każde dziecko może wziąć w niej udzial

REKLAMA