Express-Miejski.pl

Zderzenie auta osobowego z ciężarówką na drodze krajowej 46. Lądował śmigłowiec LPR [aktualizacja]

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 46 w Mąkolnie

Poważny wypadek na drodze krajowej nr 46 w Mąkolnie fot.: OSP Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na drodze krajowej nr 46 w Mąkolnie doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i osobówki. Jedna osoba śmigłowcem została zabrana do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce 15 maja przed godz. 17. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób - cztery autem osobowym oraz jedna jadąca samochodem ciężarowym. Na miejscu przed przybyciem straży pożarnej obecny był już patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Strażacy po dotarciu na miejsce wypadku rozpoczęli udzielanie pomocy pogotowiu ratunkowemu, które prowadziło już działania ratownicze. Trzy osoby podróżujące osobówką znajdowały się w karetce, natomiast jedna była uwięziona w pojeździe. Aby ją uwolnić strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Mężczyzna, do którego strażacy wykonali dostęp został śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowany do szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego nie doznał obrażeń.

[AKTUALIZACJA, godz. 18.35]: - Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, iż 21-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego kierujący samochodem osobowym marki Ford, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Renault, kierowanym przez 35-letniego mężczyznę. Kierowcy samochodu ciężarowego nic się nie stało, natomiast jeśli chodzi o podróżujących samochodem osobowym, to trzech mężczyzn zostało przetransportowanych do szpitali, kobiecie aktualnie udzielana jest pomoc na miejscu zdarzenia - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Droga pozostaje zablokowana.

em24.pl

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA