Express-Miejski.pl

Opaski ratujące życie trafiły do seniorów z gminy Bardo

Opaski ratujące życie trafiły do seniorów z gminy Bardo fot.: Gmina Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

31 marca w Centrum Seniora w Bardzie, burmistrz Krzysztof Żegański oraz kierownik OPS Jadwiga Smarżyk wręczyli 11 mieszkańcom gminy opaski bezpieczeństwa.

Jest to efekt realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Bardzie programu „Korpus Wsparcia Seniorów” finansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowity koszt realizacji projektu, to 9 504 zł z czego dofinansowanie wyniosło 6 999,70 zł, a wkład własny Gminy 2 504,30 zł.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie w kształcie zegarka zakładane na nadgarstek, które zapewnia bezpieczeństwo noszącemu. Urządzenie regularnie wykonuje pomiary parametrów życiowych i przesyła je do centrum telemedycznego. W centrum pracują ratownicy, którzy na bieżąco monitorują stan użytkowników opaski. W razie wezwania pomocy przez przycisk SOS lub pogorszenia się parametrów życiowych ratownicy kontaktują się z użytkownikiem i udzielają mu pomocy.

Do wsparcia w formie opaski bezpieczeństwa zostali wskazani seniorzy, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy, w szczególności pod uwagę brany był stan zdrowia i sytuacja mieszkaniowa (osoba samotna) seniora.

Grono beneficjentów programu będzie stale poszerzane w zależności od zapotrzebowania.

Gmina Bardo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Opaski ratujące życie trafiły do seniorów z gminy Bardo

  2023-04-04 22:40:06

  gość: ~mieszkaniec

  Dać do fabryki pierników w ramach promocji gminy przez Panią T.....

 • 2023-04-05 02:13:20

  gość: ~takitam

  /// zapewnia bezpieczeństwo noszącemu. W razie wezwania pomocy przez przycisk SOS lub pogorszenia się parametrów życiowych ratownicy kontaktują się z użytkownikiem i udzielają mu pomocy. ///

  To żart ?


  Załóżmy że ktoś kto nosi taką opaskę stracił przytomność, co wcale nie jest takim rzadkim przypadkiem wśród osób starszych.

  -- Jak przyciśnie przycisk ? (przecież jest nieprzytomny)
  -- w jaki sposób ratownicy kontaktują się z użytkownikiem ? ... i udzielają mu pomocy ? (przecież jest nieprzytomny)

  Jedyne co można zrobić, to wysłać tam karetkę, ale .... nikt tu nie opisał JAK DZIAŁA taka opaska, więc jeśli nie ma automatycznego powiadomienia (moduł GSM), to jest to TYLKO GADŻECIK i NIC WIĘCEJ.

 • 2023-04-07 16:24:31

  gość: ~zainteresowany

  ostatnio dodany post

  Proszę podać model i cenę tej opaski za jaką zapłaciła gmina to chyba nie jest problem.

REKLAMA