Express-Miejski.pl

Jak uniknąć oszustwa? Policjanci spotkali się z pracownikami banku

Spotkanie policjatów z pracownikami Banku Spółdzielczego

Spotkanie policjatów z pracownikami Banku Spółdzielczego fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Ząbkowiccy policjanci wyszli z inicjatywą spotkania z pracownikami bankowymi by wymienić się informacjami jak zapobiegać oszustwom na „pracownika banku” i „policjanta”. 

 Niemal codziennie w województwie dolnośląskim dochodzi do oszust oraz prób oszustwa. Ostatnio niezwykle popularna jest legenda na „pracownika banku” oraz „policjanta”. - Przestępcy wykorzystują zaufanie społeczeństwa do policji. Osoby, do których dzwonią, wierzą niemal w każde słowo fałszywego policjanta, również w to, że uczestniczą w „policyjnej akcji” rodem z filmów sensacyjnych oraz, że ich działania pomogą ująć skorumpowanych pracowników banku. W tym oszustwie nie chodzi o konkretny bank ani konkretną osobę, wszyscy są zagrożeni, szczególnie seniorzy - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Ząbkowicka policja wyszła z inicjatywą spotkania z pracownikami banków by wspólnie uniknąć tego typu oszustw w powiecie ząbkowickim. - Jest to temat nam bliski, ponieważ na początku marca tego roku dwie takie próby oszustwa miały również miejsce w Ząbkowicach Śląskich - dodaje policjantka.

Pierwsze spotkanie funkcjonariuszy odbyło się z pracownikami Banku Spółdzielczego w Ząbkowicach Śląskich. Wymiana spostrzeżeń, doświadczeń doprowadziła do swoistej „burzy mózgów” . Powstało wiele nowych, dobrych pomysłów na współpracę i wymianę informacji oczywiście w przewidzianych prawem ramach. Wszystko by zapobiec potencjalnym oszustwom.

Policja przypomina, że prawdziwi policjanci nie zwracają się z prośbą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Takie sytuacje są dowodem na to, że mamy do czynienia z oszustami. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości telefon na Policję lub numer 112, na pewno wyjaśni sytuację.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA