Express-Miejski.pl

Spotkanie Grażyny Orczyk z przedstawicielami Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców

9 marca Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku spotkała się w Urzędzie Miejskim z pracownikami organizacji RANDSTAD działającej w imieniu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców (UNHCR – agencja ONZ)

9 marca Grażyna Orczyk, burmistrz Złotego Stoku spotkała się w Urzędzie Miejskim z pracownikami organizacji RANDSTAD działającej w imieniu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców (UNHCR – agencja ONZ) fot.: Gmina Złoty Stok

9 marca burmistrz Złotego Stoku spotkała się z pracownikami organizacji RANDSTAD działającej w imieniu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców.

Organizacja ta prowadzi na terenie Polski monitoring sytuacji uchodźców. Zadaniem pracowników RANDSTAD jest zbieranie informacji o ochronie uchodźców poprzez przeprowadzenie ankiet z wszystkim zakwaterowanymi w gminie Złoty Stok obywatelami Ukrainy. Zebrane informacje pozwolą lepsze zrozumienie obywateli Ukrainy i zapewnienie im odpowiednich usług. Wszystkie dane są anonimowe i zbierane są w sposób uniemożliwiający ich identyfikację bez zgody osób zainteresowanych.

Osoby znajdujące się szczególnie w trudnej sytuacji zostaną zakwalifikowane do wsparcia finansowego z budżetu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wsparcie takie umożliwi bezpieczniejszy powrót Uchodźców do domu, już po zakończeniu wojny.

em24.pl / Gmina Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA