Express-Miejski.pl

Ambasador Królestwa Niderlandów odwiedziła Pałac Marianny Orańskiej [video]

Ambasador Królestwa Niderlandów odwiedziła Pałac Marianny Orańskiej

Ambasador Królestwa Niderlandów odwiedziła Pałac Marianny Orańskiej fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 marca Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedziła Ambasador Królestwa Niderlandów Daphne Bergsma.

Pani Ambasador z dużym zainteresowaniem zwiedzała Pałac Marianny Orańskiej wraz ze swoimi współpracownikami: Panią Matyldą Andala – przedstawicielką Działu Kultury w Embassy of the Netherlands in Poland, Panią Joanną Skubisz z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz tłumaczką Panią Małgorzatą Dowlaszkiewicz.

- Goście byli pod wrażeniem wielkości pałacu i parku oraz skali realizowanych prac rewitalizacyjnych i odtworzeniowych, dzięki którym podarowany nam przez historię skarb architektury i krajobrazu wraca do pięknego kształtu obmyślonego i spełnionego z woli Marianny Orańskiej - mówi Marcin Czerniec, burmistrz gminy Kamieniec Ząbkowicki. - Wraz z Panią przewodniczącą Rady Miejskiej Bernadetą Chodasewicz, wiceprzewodniczącymi Panią Sylwią Demidowicz i Tadeuszem Cenarskim starałem się naświetlić Pani Ambasador jak wiele prac już wykonano i jakie są następne zamierzenia w sferze troski o odnowę i promocję całego założenia pałacowo-parkowego w Kamieńcu Ząbkowickim - dodaje burmistrz.

Władze kamienieckiej gminy wizytę ambasador Królestwa Niderlandów w Kamieńcu Ząbkowickim traktują jako docenienie wysiłku podejmowanego przez samorząd Gminy Kamieniec Ząbkowicki, aby odbudować i ukazać piękno tego wyjątkowego dzieła, jakim jest Pałac Marianny Orańskiej.

- Mamy też nadzieję, że kolejne nasze działania będą zyskiwać wsparcie w ramach obustronnych relacji. Jestem wdzięczny za tę wizytę i rozmowy prowadzone w otoczeniu, jakie wykreowała 150 lat temu Marianna Orańska - kończy włodarz.

UMiG Kamieniec Ząbkowicki

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ambasador Królestwa Niderlandów odwiedziła Pałac Marianny Orańskiej

  2023-03-07 09:48:55

  gość: ~Ogrzewanie podłogowe

  Co to jest "przedstawicielką Działu Kultury w Embassy of the Netherlands in Poland"? Redachtór EM zapomniał polskiego? Mogę przetłumaczyć jeżeli jest to problem.

 • 2023-03-07 22:39:26

  gość: ~Aaa

  A prócz pałacu cisza na mieście pamiętajcie o tym wyborcy

 • 2023-03-07 23:40:08

  gość: ~Kz

  Pamiętajcie o "służbowym" aucie i kilometrówkach. Pamiętajcie o dostępie do lekarza, pamiętacie o dostępie do żłobka. Pamiętacie o targowisku. Pamiętajcie o zamiatanych ścieżkach w parku, pamiętacie o nieodśnieżnych chodnikach. Pamiętajcie o ściekach. Pamiętajcie o świetlicach środowiskowych. Pamiętacie o normalności a nie uległości :)

 • 2023-03-08 12:14:22

  gość: ~Kazik

  Plan rozwoju Gminy opracowany przez władze kręci się woku dzikiej rewitalizacji zespołu pałacowo parkowego który pożarł, pożera majątek Gminy na wkład w pozyskiwaniu niewielkich środków co do potrzeb .
  Rewitalizacja zespołu pałacowo parkowego przerosła możliwości finansowe Gminy co się przekłada ,że Gmina się wyludnia nie ma przyszłości dla mieszkańców i młodych ludzi nie ma pracy i nie będzie zmarnowano wiele lat .

 • 2023-03-08 12:24:29

  gość: ~zza miedzy

  @~Kazik
  W chwili gdy będzie sie zbliżać koniec panowaniu Księcia Małżonka , pałac i park rzutem na taśmę zostanie "przekształcony" no no jak myślicie , dobrze myślicie w Spółkę zoo czy inną ,już tam "nasz "poseł" znajdzie w stolicy udziałowców , a wam durna gawiedzi pozostaną do spłacenia gigantyczne długi.Przy okazji : - Jak tam działa u was największe w województwie i wypasione targowisko ? Duży ruch ?

 • 2023-03-08 13:28:21

  gość: ~Mieszkaniec gminy

  @~zza miedzy
  Żal widać sciska okropny szukaj u siebie tematów

 • 2023-03-12 12:17:03

  gość: ~Rodzic

  ostatnio dodany post

  @~zza miedzy
  Codziennie kupuję tam świeże warzywa i owoce dla swojego dziecka, wędliny i nabiał. Szeroki wybór asortymentu. Ciuszki też tam kupuję. Mam czas bo nie mogę pracować, muszę zajmować się dzieckiem- nie mam możliwości posłania go do żłobka miejskiego, natomiast komunikacja między Kamieńcem a miastem Ząbkowice jest bardzo słabo rozwinięta. Targ jest strzałem w dziesiątkę, sami popatrzcie jakie tam tłumy przychodzą. Dobrze, że mąż pracuje dzięki rządzącym.

 • 2023-03-10 12:35:03

  gość: ~Ja

  Je.bać PiS żydowską partię

REKLAMA