Express-Miejski.pl

Kreatywne ferie z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

Kreatywne ferie w Ząbkowicach Śląskich

Kreatywne ferie w Ząbkowicach Śląskich fot.: ZCKiT

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ZCKiT codziennie w godz. od 10 do 12 odbywały się zajęcia dla dzieci. Podczas wszystkich zajęć dzieci mogły popracować manualnie i wykazać się kreatywnością.

Podczas warsztatów plastycznych dzieci pod okiem Pani Bogusławy Cwek wykonywały serduszka papierowe, które mogły wręczyć ukochanej osobie z okazji Walentynek. 14 oraz 21 lutego w sali widowiskowej odbyły się bezpłatne seanse filmowe, podczas których emitowane były: film animowany Dumbo oraz bajka Niezgaszalni.

Kolejnego dnia w kawiarni ZCKiT Radek Tarach podczas warsztatów Karaoke trenował z dziećmi emisję głosu. Następnie dzieci do mikrofonu śpiewały wybrane przez siebie utwory, których tekst wyświetlany był na ekranie z rzutnika. Tego samego dnia po południu wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach Zumby prowadzonych przez Alicję Czaplę.

Podczas ferii w Ząbkowicach Śląskich dwukrotnie odbyły się niezwykłe lekcje muzealne. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się o życiu i uzbrojeniu rycerzy jak również poznały tajniki kaligrafii i historię powstania pisma. Każdorazowo na zakończenie w ogrodzie Izby Pamiątek Regionalnych było wspólne grillowanie. Miłośnicy rysunku i szkicu uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pawła Tomczyka. Podczas piątkowych zajęć dzieci uczyły się jak najłatwiej i najdokładniej narysować znane postaci z bajek.

Na półmetku ferii w ZCKiT odbył się Walentynkowy Bal Karnawałowy organizowany i przeprowadzony przez Panią Elę Deptę. Bal odbył się w dwóch częściach z animacjami dla najmłodszych jak również wieczorem dla nastolatków.

W środę 22 lutego dzięki uprzejmości Justyny Topolskiej i Beaty Kluz-Pokrywkę odbyły się warsztaty podczas których około 100 dzieci stworzyła swoje własne mydełka i ulepiła przepyszne słodkości. Stowarzyszenie Animatorów Kultury w przeddzień zakończenia ferii na sali widowiskowej przeprowadziło warsztaty teatralne. Dzieci trenowały emisję głosu oraz ruch sceniczny.

Na podsumowanie zajęć odegrały krótkie role i scenki teatralne. Na zakończenie ferii wszystkie dzieci zostały zaproszone do kawiarni ZCKiT na wspólne tańce, animacje i konkurencje przeprowadzone przez pracowników ZCKiT. Łącznie z oferty ZCKiT skorzystało 758 dzieci!

Zimowe hece w bibliotece – ferie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy

Jak co roku biblioteka przygotowała ciekawą ofertę dla dzieci z gminy. Wśród propozycji znalazły się warsztaty plastyczne, kreatywne, gry planszowe, łamigłówki i zagadki, zajęcia muzyczno-ruchowe oraz kodowanie. Licznie zgromadzeni uczestnicy razem bawili się, tworzyli melodie i tańczyli z Bum Bum Rurkami, malowali kosmos i dinozaury, wykonali walentynkowe ramki, poznali podstawy programowania i spędzali razem miło czas. W zajęciach wzięło udział 268 dzieci.

em24.pl / ZCKiT

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA