Express-Miejski.pl

Pożar domu w Kamieńcu Ząbkowickim [foto] [video] [aktualizacja]

Pożar domu w Kamieńcu Ząbkowickim. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków

Pożar domu w Kamieńcu Ząbkowickim. Z ogniem walczy kilkudziesięciu strażaków fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na osiedlu Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Ząbkowickim doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej.

Pożar zauważono 26 grudnia po godz. 2. Jako pierwsi na miejscu pojawili się policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńcu Ząbkowickim i to oni pomogli mieszkańcom opuścić budynek. Policjanci przy pomocy rusztowania warszawskiego, które było ułożone przy budynku, a następnie za pomocą drabiny bezpiecznie sprowadzili na ziemię z tarasu budynku pięć osób - trzy kobiety oraz dwóch mężczyzn. Jedna z osób samodzielnie zdołała opuścić budynek.

W momencie przybywania pierwszych zastępów straży pożarnej pożar był silnie rozwinięty, a ogniem objęta była znaczna część budynku. Gęste kłęby dymu oraz wydobywający się ogień z dachu budynku były widoczne z odległości kilku kilometrów. Na miejsce zadysponowano kilkanaście zastępów straży pożarnej również spoza powiatu ząbkowickiego, które prowadzą działania gaśnicze. Pracy strażaków nie ułatwia wiejący wiatr.

Pożar domu na osiedlu Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Ząbkowickim:

[AKTUALIZACJA, godz. 14.30]:  26 grudnia około godz. 2.10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Ząbkowicach Śląskich wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na os. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Ząbkowickim zapalił się olej napędowy zlokalizowany w piwnicy. W zgłoszeniu podano również informację, że widoczny jest ogień i dym, a lokatorzy opuścili obiekt.

- Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej
budynek w całości objęty był ogniem. Działania prowadził już patrol
policji, który jako pierwszy przybył na miejsce zdarzenia. Dwóch
policjantów ewakuowało pięć osób z obiektu, które znajdowały się na
tarasie. Szósta osoba samodzielnie zdołała opuścić budynek. W momencie
przyjazdu naszych pierwszych zastępów wszystkie osoby były już w
bezpiecznym miejscu. Nie doznały żadnych i nie potrzebowały pomocy
medycznej - relacjonuje asp. Mirosław Gomółka, oficer prasowy ząbkowickiej straży pożarnej.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w ciągu całej akcji ratowniczo-gaśniczej podaniu łącznie sześciu prądów wody na palący się obiekt - dwóch przy wykorzystaniu w tym celu specjalistycznych samochodów z podnośnikiem hydraulicznym oraz czterech prądów gaśniczych do wnętrza obiektu. Z obiektu wynieśliśmy także butle z gazem propan-butan, butle z gazem technicznym oraz pojemniki wypełnione paliwem - dodaje strażak. Dalsze działania strażaków polegały m.in. na wykonaniu prac rozbiórkowych, odłączeniu zasilania w obiekcie, otwieraniu kolejnych pomieszczeń, bowiem obiekt posiadał dwie kondygancje podziemne i trzy nadziemne, wymianie ratowników, organizacji podmian dla zastępów, które prowadziły działania dłużej niż sześć godzin czy wyznaczeniu rot asekuracyjnych dla strażaków pracujących wewnątrz obiektu. Wodę strażacy czerpali z hydrantów zlokalizowanych wzdłuż drogi gminnej w pobliżu budynku, w którym doszło do pożaru.

Do działań zadysponowano również samochód ze sprzętem ochrony dróg
oddechowych z JRG 1 Wałbrzych, aby wspomóc wymianę sprzętu ochrony dróg
oddechowych ratowników prowadzących działania wewnątrz domu. - Nasze działania utrudniała bardzo duża ilość materiałów nagromadzonych zarówno w budynku, jak i wokół niego, przez co nie mogliśmy dotrzeć do wszystkich źródeł ognia i ogólnie do obiektu. W trakcie działań ratowniczo-gaśniczych odnotowaliśmy jeden wypadek. Jeden z ratowników doznał stłuczenia barku,został przetransportowany do szpitala, a po wykonaniu badania przewieziony do domu - informuje asp. Gomółka.

Straty oszacowano wstępnie na około 900 tys. zł. Z informacji, które przekazali strażakom policjanci wynikało, że jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej w budynku było słychać wybuchy. - Wewnątrz obiektu znaleźliśmy dwie rozerwane butle propan-butan, a ogień rozprzestrzenił się na wszystkie kondygnacje i objął wszystkie pomieszczenia. Można więc niestety stwierdzić, że obiekt ten uległ całkowitemu zniszczeniu - dodaje strażak. - Z uwagi na zgromadzony materiał łatwopalny wokół obiektu, jak i w samym budynku, działania prowadzone przez zastępy straży pożarnej były naprawdę bardzo trudne, prowadzone w ciężkich warunkach i wymagały pracy zarówno od zewnątrz, jak i od środka domu. Była to jedna z najtrudniejszych akcji ratowniczo-gaśniczych w tym roku - podkreśla oficer prasowy ząbkowickiej straży pożarnej.

Działania 18 zastępów straży pożarnej trwały łącznie ponad jedenaście godzin. Ostatni zastęp straży pożarnej wrócił do jednostki przed godz. 14.

em24.pl

54

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pożar domu w Kamieńcu Ząbkowickim [foto] [video] [aktualizacja]

  2022-12-26 05:30:36

  gość: ~zkz

  tragedia w swieta :( wspolczuje mieszkancom

 • 2022-12-26 10:49:20

  gość: ~Mieszkaniec

  Strażacy musieli dowozić wodę, bo w hydrancie, stojącym pod płonącym domem, nie było wody... Porażka. Współczuję mieszkańcom...

 • 2022-12-26 11:57:46

  gość: ~Kz

  @~Mieszkaniec
  Może byli wczorajsi i nie potrafili odkręcić...
  Albo strajkowali

 • 2022-12-26 12:21:53

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Kz
  Ty idioto z pod ciemnej gwiazdy takie durnoty piszesz ze głowa mała.Taki mądry jestes mogłeś isc odkręcić a nie piszesz bzdury.Cwaniaku zasrany.Mogles iść i pomóc.Nie byłeś nie widziales nie komentuj bo może kiedys bedziesz potrzebowal pomocy od tych jak napisałeś"wczorajszych"Ci ludzie za kazdym razem narażają swoje życie aby pomóc innym.Ty bucu bo juz ci inaczej nie powiem.Żal jak sie czyta takie komentarze

 • 2022-12-26 13:17:02

  gość: ~Aa

  @~Mieszkaniec
  Brawo za komentarz. Też się pod nim podpisuję. Niestety są osoby ,dla których nieszczęście to temat do pisania bzdur. Czekam na informację jak pomóc rodzinie.

 • 2022-12-26 13:21:58

  gość: ~Miedzkaniec

  @~Aa
  Miejmy nadzieje ze bedzie zorganizowana jakas pomoc

 • 2022-12-26 13:56:20

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Kz
  Jak nie było internetu tylko rodzina wiedziała żeś de bil

 • 2022-12-26 14:04:55

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Mieszkaniec
  Dokladnie.Nie rozumie ludzi,jest tragedia a tacy idioci co nawet nie wiedza jak maja na imię komentują.

 • 2022-12-26 19:22:27

  gość: ~Ywy

  @~Kz
  Jako żona jednego ze strażaków powiem tylko tyle, wczorajsi czy nie wczorajsi ale to oni narażając swoje życie pojechali ratować czyjś dorobek życia, a ty co bucu zrobiłeś? Pewnie smacznie spałeś.

 • 2022-12-26 22:15:12

  gość: ~Czesław

  @~Ywy
  Żono strażaka.Taki wybrał zawód i ma obowiązki . Oglądać już nie .tak samo jak policjant i lekarz .Zanim napiszesz pomyśl to nie boli. Jeśli ktoś był wczorajszy jako strażak powinien w domu pozostać
  .Oczywiście nie byłem i nie wiem czy ktoś był wczorajszy czy może dzisiejszy.

 • 2022-12-27 08:09:41

  gość: ~Mieszkaniec

  @~Czesław
  No to nie komentuj jak nie wiesz.To chyba ty byłeś i nadal jesteś wczorajszy bo takie bzdury piszesz.Ale te komentarze to przeciez normalna osoba nie pisze tylko prostak który nie ma pojęcia o niczym.

 • 2022-12-27 08:54:20

  gość: ~Aaa

  @~Czesław
  Ale o co ci chodzi z tym wczorajszym.Czy sprawa tyczy się wczorajszych strażaków.Czlowieku ogarnij się.A tak na marginesie strażacy maja służby i nie moga byc wczorajsi rozumiesz to juz czy dalej myślisz.

 • 2022-12-27 09:29:05

  gość: ~Czesław

  @~Aaa
  Przeczytaj ze zrozumieniem co pisze żona strażaka .Piszę że nie ma znaczenia ,czy jest wczorajszy tylko że pomaga .Czy to jest logiczne postępowanie bo moim zdaniem nie .

 • 2022-12-27 13:51:58

  gość: ~Aa

  @~Czesław
  Ja wiem co miala na mysli zona strażaka.Jak ty nie wiesz to trudno.I nie komentuj jeżeli nie masz nic sensownego do napisania.I pilnuj siebie i swojego otoczenia bo jak ty bedziesz potrzebował pomocy strażaków to mam nadzieję ze cie ruszy wtedy sumienie i zobaczysz jaka oni maja pracę i jak ja wykonują i moze wtedy sie ogarniesz.I jak beda ci ratowac du..pe to może bedziesz mial okazję sprawdzić czy sa wczorajsi albo bedziesz ratowal siebie i swój dobytek.

 • 2022-12-27 17:36:05

  gość: ~Czesław

  @~Aa
  Praca jak każda inna. Nikt nie nakazuje i nie zabrania. Czym różni się od budowlańca na dachu czy od elektryka na słupie. A może kierowcą taksówki ma bezpieczniejszą.

 • 2022-12-26 11:44:47

  gość: ~gosc

  hydranty raz w roku kontrola ciekawe czy byl sprawdzany

 • 2022-12-26 19:35:49

  gość: ~Kamieniec

  @~gosc
  Na papierze

 • 2022-12-26 12:05:50

  gość: ~Gosc1

  W żadnym z hydrantów nie było wody ktoś powinien się tym zainteresować

 • 2022-12-26 19:10:19

  gość: ~InEr

  @~Gosc1
  Zwik Nowa Ruda i wszystko w temacie. Dziadostwo, dziadostwo i jeszcze raz dziadostwo!

 • 2022-12-26 19:32:59

  gość: ~Kamieniec

  @~InEr
  To teraz ZWiK powinien zapłacić rodzinie za nowy dom albo za remont i wtedy by się nauczyli

 • 2023-01-02 22:17:41

  gość: ~Zz

  ostatnio dodany post

  @~InEr
  Najlepie by bylo jak by Kleniuk wrocil do wodociagow ,nie bylo by tego.

 • 2022-12-26 19:35:02

  gość: ~Kamieniec

  @~Gosc1
  Prokurator i dać artykuł z KK o spowodowanie zagrożenie życia i zdrowia

 • 2022-12-27 13:55:15

  gość: ~Aaaa

  @~KamieBzdura.Zagrozenie to spowodowali mieszkancy tego domu trzymajac takie łatwopalne i w takich ilościach srodki.

 • 2023-01-02 22:14:46

  gość: ~Pol

  @~Gosc1
  Moze trzeba bylo odkrecic zasuwe?

 • 2022-12-26 12:52:25

  gość: ~Gośxxx

  W Gminie Kamieniec jest tylko Pałac którym interesuje się gmina reszta miasta się nie liczy , jeżeli hydrant nie sprawny po przeglądzie w trybie niezwłocznym powinien być uruchomiony ktoś się pod tym podpisuje i nie dziwi mnie to że nic nie jest robione konserwowane bo liczy się pałac
  Współczuję włascicela bo to straszna tragedia

 • 2022-12-26 15:13:21

  gość: ~Hydrant

  Rodzina zlozy pismo na temat protokołu z sprawdzenia hydrantu

 • 2022-12-26 18:15:32

  gość: ~ja

  No no nie powiem, skala zniszczeń robi wrażenie. Niezła rozpierducha

 • 2022-12-26 19:03:26

  gość: ~Hmm

  ropa w domu??

 • 2022-12-26 19:16:13

  gość: ~Pff

  "Budynek uległ całkowitemu zniszczeniu". Brawo strażacy.

 • 2022-12-26 22:24:27

  gość: ~Mieszkaniec

  Oczywiste jest to że jak zwykle osp kz 1 oraz osp kz2 dali dup... bo przyjechali za pozno. Jedyne co potrafią to robić sobie zdjęcia dla rozgłosu...

 • 2022-12-26 23:34:22

  gość: ~Kz2

  Pokaż siebie cio...to

 • 2022-12-27 01:12:09

  gość: ~XXX

  @~Mieszkaniec
  Weź się jeb..j w ten pusty czosnek !

 • 2022-12-27 08:16:03

  gość: ~Nie

  @~Mieszkaniec
  Ty czytałeś artykuł pustostanie czy nie.Wiec przeczytaj ze zrozumieniem i wtedy sie wypowiedz ty kozaku.

 • 2022-12-27 08:26:35

  gość: ~Km

  @~Mieszkaniec
  Ty moze zrób sobie zdjęcie i pokaż ta swoja gębę aby wszyscy wiedzieli zes de..bil i prostak a zeby rozglos byl większy umieść to zdjęcie w necie.Nie wypowiadaj sie lepiej bo zanudzasz popaprancu.

 • 2022-12-26 22:39:29

  gość: ~Aaa

  Olej napędowy w piwnicy. Pewnie z kolei. Zastanawia mnie jak się zapalił. Przecież to nie benzyna. Czyżby podpalenie.

 • 2022-12-26 23:43:25

  gość: ~sąsiadka

  Brawo strażacy! Jesteście W.I.E.L.C.Y! Widziałam pożar od zawycia pierwszej syreny do samego końca. Słyszałam kilka wybuchów podczas gaszenia pożaru. Brak słów, aby opisać Waszą pracę. Nigdy nie widziałam tak dużego ognia, tak wielkiego dymu i tak niebezpiecznej sytuacji. Nie zdawałam sobie sprawy, że pożar potrafi tak długo trwać - Wasza praca jest ciężka, wręcz mordercza i zagrażająca Wam. Nie ma takich pieniędzy, aby Wam to zrekompensować. Nasze dziękuję pewnie też jest mało rekompensujące. Ale liczę na to, że LOS WAM ZAWSZE BĘDZIE SPRZYJAŁ w każdej sytuacji i wynagrodzi Wam za Wasze dobre serce, siłę, zdrowie, trud, pot, wytrzymałość i narażanie swojego życia. Z Panem Bogiem.

 • 2022-12-27 07:14:36

  gość: ~Xxx

  Może zorganizować zbiórkę w internecie dla rodziny

 • 2022-12-27 08:40:42

  gość: ~Ubezpieczeniowy oszust

  Trzeba sprawdzić dlaczego w hydrancie nie było wody i kto za to odpowiada, kto się podpisał i odebrał . Wyciągnąć konsekwencje łącznie z karnymi. Rozmiaru tragedii można było uniknąć! .Rodzina powinna mieć dostęp do protokołu z odbioru sprawności hydrantu i skorzystać z tego. To bardzo ważne w procesie likwidacji szkody... Wyobraźcie sobie, że w Waszym hydrancie pod domem nie macie wody i co jak się dom zapali? Winnych albo winnego znaleźć i surowo ukarać

 • 2022-12-27 10:01:30

  gość: ~Hydrant

  @~Ubezpieczeniowy oszust
  Tylko nie wiem czy to ważne ale wody podczas akcji nie brakowało

 • 2022-12-27 09:32:58

  gość: ~autor

  starsi bracia z Nadarzyna już jadą z pomocą,zazdrościć temu zrzeszeniu jedności

 • 2022-12-27 11:38:13

  gość: ~Mieszkaniec

  Czasami zastanawiam się co niektórzy co wy macie w tych głowach czytając te bezsensowne komentarze Skąd możecie wiedzieć czy byli wczorajsi? Staliście tam z alkomatem czy co? Żałosne zachowanie

 • 2022-12-27 13:42:12

  gość: ~Czesław

  @~Mieszkaniec
  A skąd można wiedzieć że pijany kierowca jedzie, nie ma alkomatu w samochodzie .Pijany ,wczorajszy niech w domu siedzi a nie na akcje jedzie .Pewnie ani pijany ani wczorajszy nie chodzisz do pracy i to jest ok .

 • 2022-12-27 14:03:41

  gość: ~Aaaa

  @~Czesław
  Czy gdzie kolwiek pisało w artykule o pijanych strazakach chyba nie!!!Wiec po co drazysz temat chłopie.Jakis idi..ota napisal durny komentarz a ty drazysz pogielo cie czy jak.Czytales jaki byl skutek takich zniszczen bo mieszkańcy mieli w domu duzo latwopalnych środków a swiadek zdarzenia pisala ze było kilka wybuchów rozumiesz to czy dalej kminisz

 • 2022-12-27 16:51:40

  gość: ~Mieszkaniec

  To skąd ludzie wmawiają że „byli wczorajsi”…. No sobie po prostu wymyślili jeden z drugim trzecim jak wam się nudzi to weźcie wy się do roboty bo to jest żałosne co wy tu wypisujecie nudzi wam się. Proszę wstąpić w szereg strażaka i zobaczymy jak ty sobie dasz radę albo inni wkoło co tak piszą. Łatwo się pisze bzdety ale trudno już pokazać ciekawe jak ty byś zareagował i pomógł. Debilizmy to łatwo co niektórym pisać.

 • 2022-12-27 12:14:08

  gość: ~Gkll

  Strażacy byli napróci jak stodoła?!

 • 2022-12-27 16:22:29

  gość: ~psycholog

  @~Gkll TY POje...bie......POdpisz sie z imienia i nazwiska chu......u

 • 2022-12-27 17:04:17

  gość: ~Mieszkaniec

  Brakuje niektórym mózgu z tego co widać nie dość że pomagają to jeszcze źle nie pomogli by też źle nigdy się ludzią nie dogodzi :)

 • 2022-12-27 14:11:45

  gość: ~Aaaa

  Express-miejski usuńcie juz ten artykuł bo co nie ktorym sie ulało

 • 2022-12-27 15:46:07

  gość: ~Edek

  Jeśli niedziałające hydranty to wina katastrofalnego zaniedbania komendanta osp1 to do dymisji wystąp! I to już!

 • 2022-12-27 17:08:20

  gość: ~Aaa

  @~Edek
  Edek z krainy kredek i jego historia poprostu z archiwum x.Komendancie strazy osp1 szacun za akcje.

 • 2022-12-27 17:13:26

  gość: ~Aaa

  @~Edek
  Edek,pożar ugaszony,teraz migiem pomóc rodzinie w posprzataniu terenu a nie siedzisz tutaj i piszesz swoje złote myśli.Mam nadzieję ze ci morde wykrzywi za te twoje obelgi w stosunku do strażaków i mysle ze jak ci sie przytrafi nieszczęście to nie bedziesz wchodzil w łaski strażaków.

 • 2022-12-27 17:22:37

  gość: ~Aaa

  @~Edek
  Edek a co komendant ma do hydrantow co geniuszu.Za to odpowiada miasto.I nie rob gowno burzy w internecie bo jak masz jakies flustracje do wylania to idz do komendanta osp1 o mu to powiedz w oczy.Ty po..je..busie.Szkoda ze nie wiem kim jesteś bo bym cie w du.pe kopła.No ale pewnie nikt o zdrowym umysle tego nie pisał tylko cwaniak który teraz pewnie stoi na stadionie i piwsko chleje

 • 2022-12-27 17:28:47

  gość: ~Aaa

  @~Edek
  Edziu juz w kz byli tacy co o swoje nieszczęście oskarzaja policje i strażaków i ty chyba w ich otoczeniu przebywasz

 • 2022-12-29 20:22:40

  gość: ~Gość

  Mieszkańcy opuścili sami dom żadni policjanci im nie pomagali. Po co takie bzdury wypisywać .

REKLAMA