Express-Miejski.pl

Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki [video]

Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki

Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki fot.: Dolnośląska Policja

Ząbkowiccy policjanci z grupy SPEED codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoją jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze, jawnie lekceważąc obowiązujące przepisy.

Policyjny wideorejestrator utrwala sporo niebezpiecznych zachowań, również na drodze krajowej nr 8, która o tej porze roku, przy nagle zmieniających się warunkach drogowych, jest szczególnie niebezpieczna. Kierowcy jawnie łamiący przepisy muszą liczyć się z wysokimi mandatami a często nawet z utratą prawa jazdy.

18 listopada przed godziną 20 pomiędzy miejscowością Dębowina a Boguszyn, na krajowej ósemce, kierujący samochodem BMW najpierw wyprzedzał na zakrętach oznaczonych znakami ostrzegawczymi i nie stosując się do znaku P-21 (powierzchnia wyłączona), by następnie wjechać w obszar zabudowany z prędkością 95 km/h. 22-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego po zatrzymaniu przez policjantów przyjął 2 mandaty karne na łączną kwotę 2100 złotych. Dodatkowo 22 punkty karne zasiliły jego konto kierowcy.

Z 16 punktami karnymi na koncie i mandatem w kwocie 1200 złotych musiał się również pogodzić 55-letni kierujący samochodem osobowym, który w dniu 20 listopada przed godziną 19, na krajowej ósemce w okolicy miejscowości Bardo wykonał niebezpieczny manewr wyprzedzania, nie stosując się do znaków P-3 (linia jednostronnie przekraczalna) i B-25 (zakaz wyprzedzania). Swoją jazdą mieszkaniec powiatu kłodzkiego zmusił innych kierujących do nagłego hamowania, co utrwalił policyjny wideorejestrator.

Również 20 listopada przed godziną 23 na krajowej ósemce w miejscowości Braszowice 55-letni kierujący samochodem Ford Mondeo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym aż o 70 km/h dodatkowo wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych oraz 29 punktami karnymi. Mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego na dłuższy czas musi pożegnać się więc z uprawnieniami do kierowania.

Policja przypomina, że jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków bez wątpienia jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowywanie do warunków na drodze. Większości z zdarzeń drogowych można by uniknąć, gdyby prędkość, z jaką poruszały się pojazdy, była odpowiednia do aktualnych warunków, a przede wszystkim zgodna z obowiązującymi przepisami prawa.

 Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki [video]:

KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Niebezpieczne zachowania kierowców w obiektywie wideorejestratora ząbkowickiej drogówki [video]

  2022-11-24 07:47:27

  gość: ~Obywatel

  A panowie policjanci kiedy zaczną sie stosowac do przepisów? Szczególnie jazda z telefonem komórkowym przy uchu? Mi nic nie zrobią, ja jestem pan policjant. Zacznijcie dawać przykład to i ludzie się dostosują.

 • 2022-11-24 20:41:16

  gość: ~ja

  ostatnio dodany post

  Kierowca nr 1 - dwa zdarzenia w ciągu minuty, dlaczego policja nie ruszyła za nim w pościg po pierwszym wykroczeniu, tylko czekali na kolejne? Znowu patusy w policji udowadniają że nie chodzi o bezpieczeństwo, a o jak największe do..banie obywatelowi.

REKLAMA


REKLAMA