Express-Miejski.pl

Spotkanie licealistów z policjantami w ramach profilaktyki uzależnień

Spotkanie licealistów z policjantami w ramach profilaktyki uzależnień

Spotkanie licealistów z policjantami w ramach profilaktyki uzależnień fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

O motywach i skutkach sięgania po substancje zabronione rozmawiali z licealistami LO im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich ząbkowiccy policjanci.

Głównym tematem spotkania z uczniami były działania profilaktyczne prowadzone wobec zagrożeń związanych z uzależnieniami, w tym w szczególności dopalaczami oraz możliwości wczesnej interwencji w takich przypadkach.

Problem uzależnień wśród młodzieży jest niezwykle trudny. Spożywanie środków psychoaktywnych związane jest z ryzykiem występowania szkód zdrowotnych, a także przyczynia się do nasilania zachowań antyspołecznych, osłabia hamulce społeczne, nasila agresję, powoduje najczęściej absencję szkolną, nieprawidłową realizację obowiązku szkolnego oraz konflikty z rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami.

Podczas szkolenia funkcjonariusze zaprezentowali materiały profilaktyczne pokazujące konsekwencje zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych. Policjanci rozmawiając z młodzieżą uświadamiali również licealistów na temat odpowiedzialności karnej za czyny i decyzje podjęte przez nich po ukończeniu lat 17, a pozostające w sprzeczności z obowiązującym prawem.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Spotkanie licealistów z policjantami w ramach profilaktyki uzależnień

  2022-11-17 16:59:08

  gość: ~wow

  Raz w tygodniu, miesiącu pies wykrywający narkotyki i po problemie kto tego nie rozumie? Dyrektorzy? policja?

 • 2022-11-18 17:14:58

  gość: ~Dżizas

  ostatnio dodany post

  @~wow
  Ty/wy tego najwidoczniej nie rozumiecie, tępaki.

  Dobra, dwóch/trzech może powiną. Potem co? Info się rozejdzie, i dalej będą ćpać, tylko już nie w szkole. Może nawet całkiem przystaną przychodzić do szkoły. Poza tym, całkowicie stracą do was zaufanie. Brawo.

REKLAMA