Express-Miejski.pl

Najlepsi kolarze górscy w kraju przyjadą do Barda. Mistrzostwa Polski w maratonie MTB już niebawem

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Gmina Bardo będzie gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Polski MTB w kolarstwie górskim. Impreza odbędzie się 10 września.

Bardzki samorząd w ubiegłym roku współorganizował wydarzenie z gminą Stoszowice. Start i meta zawodów, a także miasteczko rowerowe usytuowane były w Srebrnej Górze. Już wówczas burmistrz Krzysztof Żegański zapowiadał, że w tym roku chce, aby to Gmina Bardo była głównym gospodarzem gościła zawodników z całego kraju na tak prestiżowej imprezie.

Start imprezy zaplanowano na sobotni poranek na boisku sportowym w Bardzie. O godz. 10 na trasę wyruszą zawodnicy rywalizujący w Mistrzostwach Polski XCM i Mistrzostwach Polski Amatorów na dystansie GIGA (około 80 km). Następnie od godz. 11 zawodnicy, którzy będą rywalizować na krótszych dystansach: mega (około 51 km) oraz fun.

W Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB – Bike Maraton BARDO - mogą wziąć udział zawodnicy posiadający aktualną licencję PZKol na rok 2022 w wieku 17 lat i starsi, włącznie z zawodnikami posiadającymi licencję Masters i Cyklosport.

W Mistrzostwach Polski AMATOR w Maratonie MTB – Bike Maraton BARDO, mogą wziąć udział zawodnicy bez licencji.

Szersza zapowiedź imprezy już niebawem.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA