Express-Miejski.pl

Unia wraca do gry!

Ponad 30 zawodników pojawiło się na pierwszym treningu Unii Bardo przed sezonem 2022/2023 fot.: TK

Po spadku z IV ligi do klasy okręgowej Unia Bardo nie przystąpiła do rozgrywek w sezonie 2021/2022. Po roku przerwy wraca na piłkarską mapę i rozpocznie sezon w B-klasie.

Dziś w Bardzie odbył się pierwszy trening, na którym pojawiło się ponad 30 osób. Byli to głównie zawodnicy, którzy w ubiegłym sezonie występowali w zespole juniorów, kilka nowych twarzy oraz gracze, którzy w przeszłości grali już w biało-niebieskich barwach. Wśród graczy z co najmniej kilkuletnią przeszłością w bardzkim klubie, a którzy wstępnie wyrazili grę dla Unii w nadchodzącym sezonie są m.in. Damian Bieńko, Piotr Studniarz, Mateusz Ferenc, Paweł Świerzawski, Kamil Witek, Adrian Włodarczyk czy Mirosław Włodarczyk.

Na zajęciach pojawiło się kilku graczy, którzy mieszkają w Bardzie, a w ostatnich latach reprezentowali inne, okoliczne kluby. Trenerem zespołu jest Sławomir Wójtowicz, który w ubiegłym sezonie prowadził juniorów bardzkiego klubu. Podczas inauguracyjnych zajęć zawodnicy najpierw zagrali małe gierki, w których pracowali nad wytrzymałością, a następnie odbyła się duża gra seniorów na juniorów.

Podczas treningu zawodników odwiedził burmistrz Krzysztof Żegański, który podziękował za zaangażowanie w reaktywację drużyny seniorów. Życzył powodzenia i wielu sukcesów zarówno dla drużyn młodzieżowych jak i dla pierwszej drużyny, zadeklarował również daleko idące wsparcie.

W okresie przygotowawczym treningi odbywać się będą w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00 na stadionie w Bardzie.

em24.pl

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA