Express-Miejski.pl

DSDiK ogłosiła drugi przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego (DW395), ul. Zamkowej i Wałowej powstanie rondo o średnicy 34 metrów

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego (DW395), ul. Zamkowej i Wałowej powstanie rondo o średnicy 34 metrów fot.: UM Ziębice

Do 18 sierpnia oferty mogą składać wykonawcy zainteresowani zleceniem na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 395 i 385, czyli ulicy Wojska Polskiego w Ziębicach.

Jest to już drugi przetarg ogłoszony na to zadanie przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg, ogłoszony jeszcze w końcówce zeszłego roku, został unieważniony, a problemem okazała się część robót przy przebudowie sieci gazowej, które miała finansować Polska Spółka Gazownictwa. Najkorzystniejsza oferta przewidywała, że część gazociągowa inwestycji będzie kosztowała 2 mln zł, to o prawie milion więcej niż zaplanowała PSG. W związku z tym, że PSG odmówiło pokrycia kosztów zaproponowanych przez oferenta, przetarg unieważniono. W wyniku rozmów między DSDiK, PSG i Burmistrzem Ziębic, ustalono, że w kolejnym przetargu część gazowa zostanie wyłączona, a ten zakres prac wykona podmiot z grupy PSG.

Zakres inwestycji będzie polegał na rozbudowie i przebudowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 395 na odcinku 575 metrów i drogi wojewódzkiej nr 385 na odcinku 70 metrów. Przebudowane zostaną skrzyżowania drogi wojewódzkiej z drogami powiatowymi i gminnymi (skrzyżowania zwykłe), a na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego (DW395), ul. Zamkowej i Wałowej powstanie rondo o średnicy 34 metrów.

Koncepcja zakłada także budowę miejsc parkingowych i przebudowę zjazdów, realizację prac związanych z kanalizacją deszczową i oświetleniem wraz z doświetleniem skrzyżowań oraz przejść dla pieszych. Przebudowana zostanie też infrastruktura techniczna.

em24.pl

18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • DSDiK ogłosiła drugi przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego

  2022-08-02 09:17:47

  gość: ~takitam

  /// .... a na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego (DW395), ul. Zamkowej i Wałowej powstanie rondo o średnicy 34 metrów. ////


  Co prawda, poniższe zdjęcie nie jest najnowsze, ale .... i tak trzeba by po prostu wyburzyć jeden lub nawet dwa budynki jeśli to rondo miałoby mieć środek na przecięciu się ulic Wojska polskiego i Wałowej.
  https://images92.fotosik.pl/611/0831418ad6321d40.png

  Po pierwsze, to rondo jest W OGÓLE NIE POTRZEBNE, bo nie ma jakiegoś intensywnego ruchu.
  Po drugie, wystarczy wyremontować drogi i chodniki, a Wałową zrobić z pierwszeństwem przejazdu.
  Będzie szybciej, taniej i sensowniej.

 • 2022-08-02 10:32:09

  gość: ~kierowca

  @~takitam

  Kompletne bzdury piszesz. Do tego niedawno chwaliłeś się, że nie prowadzisz samochodu więc wiadomo - musisz tradycyjnie skomentować coś o czym nie masz pojęcia.

 • 2022-08-02 10:56:48

  gość: ~takitam

  @~kierowca

  Fakt, nie prowadzę samochodu .... JUŻ NIE PROWADZĘ.

  Kiedyś jeździłem BARDZO DUŻO.
  Teraz samochód nie jest mi do niczego potrzebny, więc go po prostu nie mam.

  Zechcesz wyjaśnić, dlaczego piszę bzdury ?

 • 2022-08-02 12:19:34

  gość: ~RONDO

  @~takitam
  przeciwnikiem rond są największe tumany jakie można sobie wyobrazić. Przejedz się do Dzierżoniowa, Kłodzka nawet na początku s8 na wro będzie rondo. Burmistrz Orzeszek jest bardzo inteligentny, że jeszcze o tym nie wie. Ale jak się ma 3 kierowców to po co rondo...

 • 2022-08-02 12:52:59

  gość: ~takitam

  @~RONDO

  Gdzie napisałem, że jestem przeciwnikiem rond ?

  Rondo ... OK, ale w sensownym miejscu i wtedy kiedy jest taka potrzeba, a nie sztuka dla sztuki, zmarnować pieniądze bez potrzeby.

 • 2022-08-02 12:08:35

  gość: ~Obywatel

  @~kierowca
  Nie ma sensu pisać z tym Panem, przecież on się zna na wszystkim, szczególnie kiedy to dotyczy Ziębic. To właśnie przez rządy takich jak on Ziębice to dziura bez przyszłości.

 • 2022-08-02 12:56:51

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  Rozumiem, że rondo + hala sportowa + winda w bibliotece + remont synagogi + żydowskie tablice + remont kolejnego kościółka + centrum informacji turystycznej + altana w parku = rozwój Ziębic ?

  ... a ja głupi myślałem, że rozwój to firmy, to zakłady pracy, to lepsze szkolnictwo, to lepsza opieka zdrowotna, to lepsza infrastruktura.

 • 2022-08-02 13:21:19

  gość: ~Obywatel

  @~takitam
  No ładnie, temat o rondzie a Ty dalej wymieniasz to samo, od dwóch czy trzech lat to samo. Czy ja gdzieś napisałem o windzie czy kościołach? Jak co chwile są remontowane drogi czy chodniki to jakoś nie widzę żebyś komentował. I wcale nie uważam żeby hala była potrzebna. Ale Ty tylko czepiasz się jednego tematu. Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć, że w budżecie gminy są pieniądze na różne projekty. Władze starają się znaleźć inwestorów, są gruntu inwestycyjne, znalazły się w ofertach stref wałbrzyskiej i wrocławskiej i co? Nic bo do tej dziury nikt nie przyjedzie. Poprzednicy o to zadbali olewając temat założenia własnej strefy ekonomicznej.

  Nie masz pojęcia co się dzieje w mieście bo w nim nie mieszkasz ale komentujesz jak typowy polaczek co się zna na wszystkim. A pomysły burmistrza i radnych musiały się podobać skoro wygrali wyboru. To czy teraz się podobają mieszkańcom pokażą przyszłe wybory.

 • 2022-08-02 22:01:34

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  gość: ~Obywatel napisał/a:

  //// Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć, że w budżecie gminy są pieniądze na różne projekty. ////


  Ależ to oczywiste, tyle tylko, że nie sztuka mieć pieniądze na różne projekty.
  Sztuką jest wydawać pieniądze na SENSOWNE projekty, a nie na te na które są pieniądze.

  Zrozum, że staram się mówić/pisać, że inwestycje tak, ale .... takie które SA POTRZEBNE, a nie na ... COKOLWIEK, bo ... są pieniądze.

  Mądra władza to taka, która wydaje publiczny grosz na rzeczy POTRZEBNE I ISTOTNE, a nie na coś co nie przyniesie żadnej wartości dodanej dla lokalnej społeczności.

  Jaka wartość dodana dla mieszkańców gminy płynie z remontów kościółków ?
  Jaka z budowy hali sportowej ?
  Jaka z budowy ronda ?

  ... itd. itp.

  Wszystko to (i inne podobne głupoty) poprawią byt mieszkańców ?
  Większość mieszkańców domagała się budowy w/w bzdetów ?

  Zrozum, że ludzie NAJPIERW chcą mieć to co NIEZBĘDNE do ich funkcjonowania na danym terenie, a dopiero wtedy kiedy starczy pieniędzy, można zacząć myśleć o rzeczach które owszem, mogłyby się komuś tam przydać, ale W ŻADNYM WYPADKU nie są konieczne do funkcjonowania.

  To tak samo jak z gospodarstwem domowym, czyli mniejsza skala, ale zasada ta sama.
  Żadna rozsądna głowa rodziny nie kupuje nowego samochodu, jeśli rodzina mieszka w rozsypującym się mieszkaniu.
  Najpierw remontują mieszkanie, a jak starczy pieniędzy, to może pomyślą o samochodzie.

  Natomiast nasza tzw. władza, najpierw myśli o pierdołach, zostawiając to co NIEZBĘDNE na bliżej nieokreśloną przyszłość.

  =========
  Przypatrz się Ziębicom teraz.

  Miasteczko niemal wymarłe.

  Młodzi uciekają stąd gdzie tylko się da.

  Nie zatrzyma ich biblioteka, żydowskie tablice, synagogi, kościółki, hale sportowe, singletracki, czy inne centra informacji turystycznej.

  Jedyne co może zatrzymać młodych, to nowe miejsca pracy i dobrze rozwinięta infrastruktura.

  Natomiast nasze władze .... radośnie ładują kasę w igrzyska zamiast w chleb.


  ============
  Natomiast co do remontu chodników .... no widzę, że robi się to, ale ... czy mam sikać ze szczęścia, bo władza robi to co do niej należy ?

  To jakaś wybitna zdolność tego burmistrza ?

  Dobra władza, robi coś co wykracza ponad jej ustawowe obowiązki.

  To tak jak byś wręczył medal za zasługi pracownikowi firmy za to, że w ogóle przychodzi do pracy, albo że dzisiaj zepsuł tylko 12 elementów, a przecież mógł zepsuć znacznie więcej.

 • 2022-08-02 11:50:51

  gość: ~Ja

  @~takitam

  widzę, że Pan lepiej poinformowany niż projektant :)

 • 2022-08-02 13:00:18

  gość: ~takitam

  @~Ja

  Wyraziłem swoje zdanie w tym temacie.

  ===========
  To już będzie trzeci przetarg i ..... coś mi się wydaje, że zakończy się tak samo jak dwa poprzednie i.... CAŁE SZCZĘŚCIE.

 • 2022-08-02 09:26:42

  gość: ~takitam

  Poza tym jak widać, żadna firma nie chce się tego podjąć.
  Moim zdaniem WŁAŚNIE DLATEGO, że jest BARDZO MAŁO MIEJSCA i firma nie chce (i słusznie) żeby kojarzono ją z takim gniotem jak rondo które jest technologiczną i praktyczną pomyłką, bo chociaż technicznie zapewne jest możliwe wybudowanie takiego ronda, to sensu to nie ma najmniejszego.

  Ewentualni kolejni zleceniodawcy poproszą o pokazanie realizacji które firma wykonała wcześniej i .... zobaczą między innymi to rondo i ... nie będą specjalnie wnikać czy to wina formy czy nie, ale jak zobaczą tego technologicznego potworka, to pomimo iż firma wykonała wszystko zgodnie ze sztuką budowlaną, to raczej inne samorządy/gminy nie wybiorą jej do realizacji.

  Żadna firma nie chce czarnego PR-u, więc .... jeśli gmina Ziębice znajdzie w końcu wykonawcę, to będzie to firma która łapie KAŻDĄ robotę żeby się utrzymać na powierzchni, czyli zaproponuje najtańszą ofertę po czym istnieje OGROMNE prawdopodobieństwo, że robota albo nie będzie dokończona, albo zażądają kolejnej kasy na realizację, albo zrobią wszystko i po roku dwóch, trzeba będzie to wszystko remontować.

 • 2022-08-02 12:18:55

  gość: ~Bbq

  @~takitam
  W strzelinie zrobili rondo i co ze cala polska sie smiala ale jest

 • 2022-08-02 12:20:43

  gość: ~bełkot

  @~Bbq
  o co chodzi? cały świat!

 • 2022-08-02 12:59:00

  gość: ~takitam

  @~Bbq

  Gdyby zamiast ronda zrobili tam gnojowisko, to też cała Polska by się śmiała, ono by tam jednak było, .... niech widzi cała Polska, że .... coś się wreszcie robi w tym Strzelinie.
  Trzeba czy nie trzeba, nareszcie mamy władzę która "coś robi".

 • 2022-08-02 13:10:04

  gość: ~dawaj

  @~takitam
  Buszmen, co już wróciłeś z Afryki? Jedź jeszcze na 6 m-cy, daj odpocząć mieszkańcom Ziebic.

 • 2022-08-02 15:41:10

  gość: ~Bbq

  @~takitam
  Chodzilo mi wlasnie o to ze chujowe ale jest

 • 2022-08-05 21:36:25

  gość: ~Nick

  ostatnio dodany post

  A takie formalne pytanie dla laika, te 34 metry to jak sie mierzy?

REKLAMA