Express-Miejski.pl

Gmina remontuje placówki edukacyjne na terenie miasta. Wspomoże też powiat przy remoncie drogi

LXVI Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich

LXVI Sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich fot.: UM Ząbkowice Śląskie

28 lipca odbyło się kolejne posiedzenie rady miejskiej. Radny podjęli sześć uchwał, przyznając m.in. ponad 600 tys. zł na prace przy zabytkach.

Ponadto zwiększono środki finansowe na remonty w placówkach szkolnych i przedszkolnych na terenie miasta. 2.75 mln zł zabezpieczono na termomodernizację Przedszkola Publicznego nr 2 w Ząbkowicach Śląskich, o 20 tys. złotych zwiększono środki na remont łazienek w Przedszkolu Publicznym nr 4 w Ząbkowicach Śląskich (łączna kwota zadania wyniesie 100 tys. zł), a także zwiększono o 130 tys. zł kwotę przeznaczoną na przebudowę kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkowicach Śląskich. Łączna kwota zadania wyniesie 495, 850 zł. 

Radni przyjęli równeż uchwałę w sprawie korzystania z boiska piłkarskiego Słoneczna Arena zlokalizowanego na stadionie przy ul. Kusocińskiego i udzielili dotacji Powiatowi Ząbkowickiemu w wysokości 309 tys. zł na remont części drogi powiatowej w miejscowości Stolec.

O dotacjach na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach pisaliśmy w artykule pt. Dotacje dla wspólnot mieszkaniowych i parafii. Ponad 636 tys. zł na remonty zabytkowych obiektów [KLIK].

UM Ząbkowice Śląskie

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA