Express-Miejski.pl

W gminie Stoszowice chcą przebudować siedem odcinków dróg gminnych. Szukają wykonawców

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Gmina Stoszowice ogłosiła drugi przetarg na przebudowę dróg gminnych w kilku miejscowościach. Pierwsze postępowanie zakończyło się fiaskiem.

Samorząd ma w planach przebudowę dróg gminnych w miejscowościach: Mikołajów, Grodziszcze Kolonia, Stoszowice (2 odcinki), Kolonia Stoszowice, Przedborowa oraz Budzów. W postępowaniu przetargowym realizację całego zadania podzielono na siedem części. Potencjalni wykonawcy mogli więc składać oferty na remont każdego odcinka drogi osobno. Na remont dróg w Mikołajowie i Grodziszczu Kolonii nie wpłynęła żadna oferta, natomiast na pozostałe zadania najtańsza oferta przekraczała maksymalną kwotę, jaką samorząd planował przeznaczyć na przebudowę danego odcinka, stąd też przetarg w całości unieważniono.

Kilka dni temu ogłoszono nowe postępowanie przetargowe, a potencjalni wykonawcy na składanie ofert mają czas do 4 sierpnia.

Poszczególne części zamówienia:

Część I: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 112/1; 159; 13; 106 oraz umocnienie skarpy potoku na dz. nr 106 w miejscowości Mikołajów w gminie Stoszowice. Przebudowa obejmuje dwa odcinki drogi. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, utwardzenie istniejących wjazdów, wymianę przepustu, oczyszczenie i profilowanie skarp rowów, umocnienie skarpy, ułożenie krawężników, remont mostu oraz przebudowę sieci teletechnicznej.

Część II: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej na działkach nr 370; 145; 146/2; 225/7; 226; 234; 65 w m. Grodziszcze Kolonia w gminie Stoszowice. Zakres robót obejmuje wykonanie nowej konstrukcji jezdni oraz nawierzchni w części asfaltowej oraz utwardzonej kruszywem, wymianę przepustów, oczyszczanie rowów z karczowaniem, ułożenie krawężników.

Część III: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działce nr 360 w miejscowości Stoszowice w gminie Stoszowice. Długość odcinka przewidzianego do przebudowy wynosi 866,37 m. W km 0+084,5 oraz 0+500 zlokalizowane są skrzyżowania z drogami gminnymi. Wykonawca zobowiązany jest do skoordynowania robót budowlanych w wykonawcą budowy sieci gazowej średniego ciśnienia (wyłonionym w odrębnym postępowaniu) ze względu na projektowany przebieg sieci w obszarze przebudowywanej drogi.

Część IV: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 43 i 28 w miejscowości Stoszowice w gminie Stoszowice. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 276,12 m. Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji drogi, nawierzchni asfaltowej, utwardzenie istniejących wjazdów i poboczy.

Część V: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 687 i 681 w miejscowości Stoszowice w gminie Stoszowice. Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji drogi, nawierzchni asfaltowej, utwardzenie istniejących wjazdów i poboczy, przebudowę przepustu, oczyszczenie rowów. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 410,52 m.

Część VI: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 695 i 698 w miejscowości Stoszowice i na działkach nr 749, 735 w miejscowości Przedborowa w gminie Stoszowice. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 650 m. Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji drogi, nawierzchni asfaltowej, utwardzenie istniejących wjazdów i poboczy.

Część VII: Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej zlokalizowanej na działkach nr 827 i 829 w miejscowości Budzów
w gminie Stoszowice. Długość przebudowywanego odcinka wynosi 124,15 m. Zakres robót obejmuje wykonanie konstrukcji drogi, nawierzchni asfaltowej, utwardzenie istniejących wjazdów i poboczy.

Realizacja inwestycji jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych kwotą 4.75 mln zł.

Szczegółowe informacje o przetargu dostępne są tutaj [KLIK].

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA