Express-Miejski.pl

Śmiertelny wypadek motocyklisty tuż za Złotym Stokiem [foto] [aktualizacja]

Śmiertelny wypadek motocyklisty za Złotym Stokiem fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

3 lipca po godz. 14 na drodze wojewódzkiej nr 390 na wyjeździe ze Złotego Stoku w kierunku Lądka-Zdroju doszło do poważnego wypadku z udziałem motocyklisty.

Kierowca jednośladu jechał w kierunku Złotego Stoku. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Trwa akcja reanimacyjna. Zarówno mężczyzna jak i motocykl którym kierował znajdują się poza drogą. Ruch odbywa się wahadłowo.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.20]Po kilkudziesięciominutowej reanimacji niestety u motocyklisty nie udało się przywrócić funkcji życiowych.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.50]: Na miejscu obecny jest zespół ratownictwa medycznego, policja, zastępy strażaków-zawodowców z Ząbkowic Śląskich oraz strażacy-ochotnicy ze Złotego Stoku. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Trwa oczekiwanie na przyjazd policyjnych techników oraz prokuratora. Ruch w miejscu zdarzenia cały czas odbywa się naprzemiennie.

[AKTUALIZACJA, 4.07, godz. 9.30]: W dniu wczorajszym, w godzinach popołudniowych, na drodze wojewódzkiej 390 w miejscowości Złoty Stok, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego z udziałem motocyklisty. 36-letni mieszaniec Wrocławia pomimo niezwłocznie podjętej akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu. Policjanci analizują zebrany materiał dowodowy z miejsca zdarzenia chcąc dowiedzieć się jaka była jego przyczyna, jednak życia mężczyzny nie da się już przywrócić. Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich osób poruszających się jednośladami o szczególną ostrożność, rozsądek i bezwzględne stosowanie się przepisów ruchu drogowego.

3 lipca po godz. 14 na drodze wojewódzkiej 390 w Złotym Stoku doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. - Kierujący motocyklem Yamaha po zakończeniu manewru wyprzedzania, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał do rowu, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, mimo akcji reanimacyjnej prowadzonej u 36-letniego mieszkańca Wrocławia, nie udało się przywrócić u niego funkcji życiowych. W tym przypadku do zdarzenia również przyczyniła się prędkość z jaką jechał kierujący jednośladem - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze przestrzegali przepisów i poruszali się z prędkością dostosowaną do obowiązujących limitów oraz zapewniającą panowanie nad pojazdem. Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Śmiertelny wypadek motocyklisty w Złotym Stoku [foto]

  2022-07-03 16:44:58

  gość: ~Nie mam prawka na motor

  Gdzie on się pchał na ladkowska jak pierwszy ostry zakręt i wypadł

 • 2022-07-03 17:07:27

  gość: ~Gość

  @~Nie mam prawka na motor
  Raczej ostatni zakręt bo jechał od Lądka czyli 16 km zakrętów i na ostatnim poleciał

 • 2022-07-03 18:50:19

  gość: ~Czytać i czytać

  @~Gość
  Czytaj ze zrozumieniem baranku

 • 2022-07-21 21:10:28

  gość: ~marek

  ostatnio dodany post

  RiP
  niestety w tym kraju to trzeba by osobny pas dla motocykli utworzyć bo barany za kierownicą siędząc nie mają wyobraźni i na siłe cisną żeby ktoś ich przypadkiem nie wyprzedził bo duma ich ucierpi ego każdego takiego kierowcy to potem są wypadki niestety niepotrzebnie --ale dlaczego niewinni ludzie giną ??? dlaczego

REKLAMA