Express-Miejski.pl

29 nowych strażaków-ochotników w jednostkach OSP. Wczoraj zdali egzamin

29 nowych strażaków-ochotników w jednostkach OSP fot.: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

19 czerwca w siedzibie KP PSP w Ząbkowicach Śląskich odbył się egzamin kończący „Szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP”.

Szkolenie realizowane było wyłącznie w piątki, soboty oraz niedzielę w komendzie oraz na terenie wokół zbiornika wodnego „Topola”.

Egzamin podsumowujący całe szkolenie składał się z części teoretycznej polegającej na rozwiązaniu testu wiedzy oraz części praktycznej podczas której kandydaci musieli zrealizować zadanie postawione przez dowódcę. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwała komisja złożona z Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śląskich bryg. Krzysztofa Welcza, dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Ząbkowicach Śląskich st.kpt. Wojciecha Nazima oraz asp. Mirosława Gomółki.

Egzamin zdało 29 nowych strażakom, którzy zasilą jednostki OSP z terenu powiatu. - Mamy nadzieję, że jest to dopiero początek waszej przygody z pożarniczym rzemiosłem, które pomimo swych trudów daje w zamian ogrom satysfakcji skumulowany zazwyczaj w jednym magicznym słowie - dziękuję - powiedział bryg. Krzysztof Welcz.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 29 nowych strażaków-ochotników w jednostkach OSP. Wczoraj zdali egzamin

  2022-06-20 14:45:28

  gość: ~Kierowca

  To osp nadaję się do obstawiania festynów i procesji.

 • 2022-06-20 16:33:28

  gość: ~strażak sam

  @~Kierowca
  i tarcia chrzanu

 • 2022-06-21 06:07:35

  gość: ~Strażak OSP

  ostatnio dodany post

  @~Kierowca
  Zapraszamy do remizy ! Przyjdź i nam powiedz to prosto w oczy a my chętnie sprawdzimy do czego się nadajemy. Zaczniemy od tarcia twoją mordą o asfalt a później będziemy trzeć chrzan i oceniamy wyniki . Obstawiam że chrzan się jednak z bólu nie zesra...

 • 2022-06-20 16:07:49

  gość: ~ZOM Jaworzno

  Gratulacje i życzenia bezpiecznej i ofiarnej służby na rzecz miaszkancow powiatu i całej Rzeczypospolitej Polskiej. Niech Św. Florian prowadzi.

REKLAMA