Express-Miejski.pl

Kiedyś była tam szkoła podstawowa, niebawem ma powstać strzelnica sportowa

Po zamknięciu szkoły podstawowej w Stoszowicach kompleks szkolny już kilka lat temu został przekształcony na cele społeczne, a aktualnie umiejscowiony jest w nim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz punkt kasowy banku. Znaczna jego część stoi jednak niezagospodarowana

Po zamknięciu szkoły podstawowej w Stoszowicach kompleks szkolny już kilka lat temu został przekształcony na cele społeczne, a aktualnie umiejscowiony jest w nim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz punkt kasowy banku. Znaczna jego część stoi jednak niezagospodarowana fot.: em24.pl

Władze gminy mają w planach tchnąć nowe życie w obiekt po byłej szkole podstawowej w Stoszowicach. W budynku ma znaleźć się m.in. strzelnica sportowa.

Gmina Stoszowice zajęła drugie miejsce w rządowym konkursie pn. „Rosnąca Odporność” w powiecie ząbkowickim, który miał na celu promocję szczepień na terenie samorządów. W każdym powiecie trzy gminy, które uzyskały najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia swoich mieszkańców pomiędzy 1 sierpnia a 31 października 2021 roku otrzymywały nagrody finansowe.

Za drugie miejsce Gminie Stoszowice przypadła nagroda w wysokości pół miliona złotych. Cała ta kwota zostanie przeznaczona na remont, przebudowę i adaptację pomieszczeń w budynku po byłej szkole podstawowej w Stoszowicach, a także przeprowadzenie niezbędnych prac związanych z funkcjonowaniem tamtejszej sali gimnastycznej. - W części szkolnej, na parterze, zaprojektowaliśmy strzelnicę sportową pięciostanowiskową z niezbędną do tego infrastrukturą, taką jak mała salka szkoleniowa czy magazyn na broń, a przy okazji realizacji tego zadania chcemy również przywrócić dawną świetność sali gimnastycznej. Wcześniej był tam zrealizowany projekt termomodernizacyjny. Obiekty są ocieplone i ogrzewane w pełni ze źródeł odnawialnych i oczekują, aby tchnąć w nie pomysł i nowe życie - informuje wójt Paweł Gancarz.

Samorząd zakłada, że po realizacji remontu, budynkiem będzie zarządzał Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji z siedzibą w Srebrnej Górze, pod który podlega już znajdująca się w sąsiedztwie biblioteka gminna. - Chcemy zaktywizować mieszkańców i mamy nadzieję, że odremontowany budynek po byłej szkole będzie magnesem, który przyciągnie ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wiemy, że przede wszystkim w okresie zimowym takie miejsca jak sale sportowe cieszą sie sporym zainteresowaniem, stąd też nasz pomysł, aby stworzyć kolejne miejsce aktywności dla lokalnej społeczności - dodaje wójt.

Po zamknięciu szkoły podstawowej w Stoszowicach kompleks szkolny już kilka lat temu został przekształcony na cele społeczne, a aktualnie umiejscowiony jest w nim Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz punkt kasowy banku. Zajmują one jednak tylko niewielką część powierzchni całego kompleksu szkolnego, który po przeprowadzeniu remontu, utworzeniu strzelnicy i odnowieniu sali gimnastycznej będzie wykorzystany już w znacznym stopniu.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kiedyś była tam szkoła podstawowa, niebawem ma powstać strzelnica sportowa

  2022-03-01 13:12:53

  gość: ~Donek

  Kiedyś, kiedyś naprzeciw tego budynku wisiał banner pewnego człowieka z hasłem "Tu była kiedyś szkoła". Człowiek ten był przeciwnikiem likwidacji placówek edukacyjnych w gminie Stoszowice. W późniejszych latach osobiście przyczynił się on do likwidacji jeszcze kilku miejsc w tej gminie. Nie ma co bić brawa, całe szczęście że jest pomysł na funkcjonowanie tego budynku, gdyż większa jego część po prostu się niszczy przez tyle lat...

 • 2022-03-02 12:37:01

  gość: ~ciekawy

  ostatnio dodany post

  @~Donek
  O kim mowa ???

REKLAMA


REKLAMA