Express-Miejski.pl

Nowe możliwości dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania, okien, drzwi i montaż wentylacji

Nabór wniosków rozpocznie się w trzecim kwartale 2021 roku fot.: Gmina Ząbkowice Śląskie

Właściciele lokali mieszkalnych oraz wspólnot mieszkaniowych będą mogli otrzymać dofinansowanie do zmiany sposobu ogrzewania. 

To kolejny antysmogowy pilotażowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadzany na terenie województwa dolnośląskiego. Jego budżet wyniesie 15 mln zł. Dotacje w przedziale od 40 tys. zł do 290 tys. zł dotyczyć będą wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda, ogrzewanie gazowe oraz na pellet. Będzie można wykonać również inwestycję z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji.

Dotacja przeznaczona może być również na modernizację instalacji CO i CWU, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, mikroinstalację fotowoltaiczną, dokumentację projektową, audyt energetyczny i ekspertyzy.

Kto może skorzystać?

1. Właściciele lub współwłaściciele lokali mieszkalnych w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali mieszkalnych, o rocznym dochodzie nieprzekraczającym 100 tys. zł.

Dotacja wyniesie:

  • do 20 tys. zł w przypadku wymiany źródła ciepła na pompę ciepła powietrze/woda oraz inwestycji z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 15 tys. zł, jeśli będą to inne źródła ciepła albo podłączenie do efektywnego źródła ciepła w budynku połączone ze wspomnianymi zadaniami z zakresu wymiany stolarki okiennej/drzwiowej lub montażu wentylacji;
  • do 5 tys. zł, jeśli przeprowadzona będzie tylko wymiana stolarki okiennej/drzwiowej lub zakup i montaż wentylacji, bez wymiany źródła ciepła.

2. Wspólnoty mieszkaniowe w budynku wielorodzinnym od 3 do 20 lokali.

Pilotaż programu, który prowadzony będzie przez WFOŚiGW we Wrocławiu, planowany jest na lata 2021-2024, a nabór wniosków rozpocznie się w trzecim kwartale tego roku.

Informacji na temat programu udzielają pracownicy Wydziału Funduszy Zewnętrznych pod numerami telefonów 74 8165 347 i 74 8165 313 oraz poprzez pocztę elektroniczną danuta.wyskwarska@zabkowiceslaskie.pl i marta.ptasinska@zabkowiceslaskie.pl.

Gmina Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA