Express-Miejski.pl

Stacja regazyfikacyjna już niemal gotowa. Co dalej z gazyfikacją Kamieńca Ząbkowickiego?

Budowa stacji regazyfikacyjnej w Kamieńcu Ząbkowickim na ukończeniu fot.: Marcin Czerniec - burmistrz gminy Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Polska Spółka Gazownictwa kończy już budowę stacji regazyfikacyjnej na terenie miasta. Chce kontynuować prace w kierunku przyłączenia pozostałych chętnych odbiorców.

Powstała stacja zasili nie tylko budynki szkolne i modernizowaną halę sportową, ale także część budynków wielorodzinnych z Osiedla 30-lecia, które otrzymały pozytywne warunki przyłączeniowe.

W ostatnim czasie odbyło się spotkanie przedstawicieli gmin, które będą gazyfikowane. Spółka określiła warunki dalszych działań.

- W przypadku naszej gminy podjęta została decyzja o kontynuacji prac w kierunku przyłączenia pozostałych chętnych odbiorców z Kamieńca Ząbkowickiego przez sieć przesyłową, która zostanie wybudowana od stacji redukcyjnej Przyłęk (gm. Bardo) Musimy się zatem uzbroić w cierpliwość i budować potencjał do realizacji tego zadania, które jest finansowane ze środków spółki - mówi burmistrz Marcin Czerniec. Dodaje, że Kamieniec Ząbkowicki jest jedną z pięciu gmin na terenie byłego województwa wałbrzyskiego, która w najbliższych latach zostanie zgazyfikowana, a obecne działania spółki w pełni potwierdzają realność tego kierunku.

em24.pl / Marcin Czerniec - burmistrz gminy Kamieniec Ząbkowicki

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Stacja regazyfikacyjna już niemal gotowa. Co dalej z gazyfikacją Kamieńca Ząbkowickiego?

  2021-04-20 01:10:06

  gość: ~Acce

  Mówią ,że niedługo rusza komunikacja miejska po kamienieckiej metropolii ? Zostanie zakupione 7 nowych elektrycznych autobusów z pozyskanych środków .

 • 2021-04-20 01:37:08

  gość: ~Zaniepokojony

  Wspaniałe usytuowanie tej butelki. Z jednej strony nasyp drogi z drugiej budynki szkoły z trzeciej nasyp po kościołem ewangelickim. Jakiekolwiek rozszczelnienie spowoduje że wyciekły gaz jako cięższy osadzi się w niecce i powstanie alternatywa: albo pracownicy wiaderkami przeleją go do innej butelki, albo możliwość likwidacji szkoły podstawowej w Kamieńcu ze względu na brak dzieci które w czasie wybuchu polecą do nieba

 • 2021-04-20 10:42:04

  gość: ~Des

  @~Zaniepokojony

  Będzie szpeciła otoczenie i stanowiła wielkie zagrożenie przy rozstrzelnieniu czy umyślnym podpaleniu podpaleniu bo u nas w gminie ćpunów osób zdesperowanych nie brakuje .fala uderzeniowa zniszczy pół Kamieńca .

 • 2021-04-20 16:06:57

  gość: ~Mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  @~Zaniepokojony
  W przypadku rozszczczelnienia pod spodem jest betonowy zbiornik do którego przeleje się gaz.

 • 2021-04-20 09:04:56

  gość: ~mem

  a ta stacja to nie mialabyc przy wiadukcie?

REKLAMA