Express-Miejski.pl

24 kwietnia kolejna edycja charytatywnego biegu górskiego w Bardzie [video]

W 2019 roku w imprezie wzięło udział około 150 uczestników fot.: em24.pl

24 kwietnia w Bardzie odbędzie się kolejna edycja charytatywnego biegu górskiego pn. Silver Run. Organizatorzy przygotowali dla biegaczy trzy trasy - na 5, 12 i 21 km.

Zawodnicy będą ścigać się na szlakach turystycznych i duktach leśnych Gór Bardzkich. 95 proc. trasy będzie posiadała nawierzchnię szutrową, 5 proc. kamienistą.

Organizator przygotował też darmowy bieg dla dzieci na dystansie 250 metrów z medalami i upominkami dla finalistów.

Silver Run to wspaniała atmosfera i aktywny wypoczynek połączony z pomaganiem podopiecznym Polskiej Fundacji Wychowania Fizycznego. Aktywne pomaganie jest wzbogacone o współzawodnictwo, a celem jest zebranie środków na darmowe i pozaszkolne zajęcia wychowania fizycznego oraz sprzęt sportowy dla dzieci i młodzieży z domów dziecka, ubogich rodzin, ośrodków wychowawczych oraz resocjalizacyjno-socjoterapeutycznych. Zawody już po raz szósty odbędą się w Bardzie. Po raz trzeci współorganizatorem i partnerem zawodów jest Gmina Bardo. 

W czasie zawodów odbędzie się piknik ekologiczny podczas którego będzie możliwość wymiany starych i zepsutych telefonów komórkowych, smartphonów oraz tabletów. Każdy kto zdecyduje się przynieść zużyty sprzęt otrzyma sadzonki drzew oraz bezpłatną możliwość degustacji produktów ekologicznych z regionu.

Zapisu na bieg można dokonać na stronie UltimaSport.pl [KLIK], która będzie odpowiedzialna za pomiar czasu. Do 21 kwietnia wpisowe wynosi od 55 do 75 zł w zależności od wybranego dystansu. W dniu biegu będzie można zapisać się do rywalizacji w biurze zawodów, jednak wówczas opłata za uczestnictwo, bez względu na dystans, wynosi 90 zł.

W skład pakietu startowego wchodzi:

  • medal pamiątkowy i produkty od sponsorów;
  • start w zawodach i profesjonalną obsługę pomiaru czasu;
  • dostęp do toalet w trakcie zawodów;
  • napoje i węglowodany na trasie biegu (punkty nawadniania);
  • posiłek regeneracyjny po zawodach;
  • zabezpieczenie medyczne;
  • 10 proc. rabatu na inne zawody w regionie;

Poniżej znajdują się niezbędne informacje dotyczące tras na wszystkich tras. Po kliknięciu w aktywną mapę Google są dostępne przebiegi tras i wszystkie istotne informacje:

Zapowiedź kolejnej edycji biegu Silver Run w Bardzie:

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA