Express-Miejski.pl

Gmina przekazała następne środki dla stowarzyszeń

grafika ilustracyjna fot.: UM Ząbkowice Śląskie

267 tys. zł otrzyma łącznie sześć kolejnych stowarzyszeń z gminy Ząbkowice Śląskie na realizację zadań publicznych w 2021 roku.

Burmistrz Marcin Orzeszek podpisał następne umowy, na realizację zadań z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu:

1. Udział dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Gminy Ząbkowice Śląskie w procesie promowania zdrowego trybu życia poprzez organizowanie zajęć sportowych w zakresie sztuk walki, uczestnictwo w treningach i zawodach – kwota wsparcia zadania wynosi 10 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało Stowarzyszenie – „Akademia Sztuk Walki - WATAHA” z siedzibą ul. H. Modrzejewskiej 26 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania będą przeprowadzane treningi sekcji kickboxingu i karate poprzez  szkolenia i egzaminy  zwiększające aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych z Gminy Ząbkowice Śląskie.

2. Udział dzieci i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych z Gminy Ząbkowice Śląskie uczestniczących w zajęciach świetlicowych – kwota wsparcia zadania wynosi 10 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało Stowarzyszenie Pomocy Potrzebującym „Osiedlowy Uśmiech” z siedzibą przy ul. Robotniczej 24 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadnia będą organizowanie i prowadzenie  zajęć ruchowych i warsztatów artystycznych poprzez wykonywanie robótek ręcznych różnymi metodami, szydełko, druty, kordonek, mulina, tworzenie ozdób świątecznych.

3. Udział dzieci i młodzieży z gminy Ząbkowice Śląskie w pozalekcyjnych zajęciach sportowych w zakresie piłki siatkowej, uczestnictwo w treningach i meczach – kwota wsparcia zadania wynosi 9 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało Stowarzyszenie Ząbkowickie Towarzystwo Sportowe z siedzibą ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania dzieci i młodzież będą rozwijać i doskonalić grę w piłkę siatkową poprzez organizację treningów i meczy.

4. Rozwój sportu dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ząbkowice Śląskie w procesie szkolenia sportowego, uczestnictwo w treningach i meczach – kwota wsparcia zadania wynosi 200 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy „Orzeł” z siedzibą ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania będą organizowane szkolenia z zakresu piłki nożnej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Organizowanie oraz udział w rozgrywkach sportowych.

5. Udział dzieci i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie w zawodach sportowych ujętych w Kalendarzu Gminnego Szkolnego Związku Sportowego – kwota wsparcia zadania wynosi 8 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało Stowarzyszenie Gminny Szkolny Związek Sportowy z siedzibą Pl. M. Skłodowskiej – Curie 1 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania dzieci i młodzież będzie brała udział w zawodach sportowych wg kalendarza Gminnego Szkolnego Związku Sportowego.

6. Rozwój sportu osób dorosłych z Gminy Ząbkowice Śląskie poprzez udział i przygotowanie do rozgrywek w zakresie piłki siatkowej – kwota wsparcia zadania wynosi 30 000,00 zł.

Zadanie będzie realizowało stowarzyszenie Ząbkowickie Towarzystwo Sportowe z siedzibą ul. Kusocińskiego 17 w Ząbkowicach Śląskich. W ramach zadania będą organizowane treningi i turnieje oraz mecze piłki siatkowej.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Gmina przekazała następne środki dla stowarzyszeń

    2021-03-10 07:41:11

    gość: ~Ja

    ostatnio dodany post

    200.000 zł dla orła ? Jakoś nie po równo jeżeli sztuki walki dostały tylko 9.000zł

REKLAMA


REKLAMA