Express-Miejski.pl

Ruszyła budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie [foto]

Ruszyły prace przy budowie Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie fot.: Gmina Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Budzowie rozpoczęto prace przy budowie Inkubatora Przedsiębiorczości. Realizacją inwestycji zajmuje się firma Wolbud z Paczkowa.

Inkubator przedsiębiorczości będzie nowoczesnym budynkiem mieszczącym 15 lokali, warsztat oraz salę konferencyjną z wyposażeniem. W części parteru będzie znajdować się również zaplecze socjalno-kuchenne, które stanowić będzie także obszar warsztatowo-doświadczalny dla podmiotów zajmujących się zdrową żywnością, a część warsztatowa przeznaczona ma zostać dla potrzeb sektora OZE. Na drugiej kondygnacji obiektu, zaplanowano pomieszczenia biurowe, gdzie będą miały rotacyjnie siedziby firmy – rezydenci. Sala konferencyjna na parterze jest przewidywana jako wspólna dla całego obiektu wielofunkcyjna przestrzeń szkoleniowo-konferencyjno-multimedialna, użytkowana przez wszystkie funkcjonujące w obiekcie podmioty. 

Inkubator Przedsiębiorczości stanowić będzie zaplecze dla tworzących się młodych przedsiębiorstw związanych profilem działalności z żywnością ekologiczną oraz z sektorem produkcji maszyn i urządzeń dla odnawialnych źródeł energii.

Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przy jego budowie wykorzystane zostaną nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, jak panele fotowoltaiczne czy pompa ciepła. W ramach projektu zaplanowano także zagospodarowaniem terenu. Powstanie 11 miejsc postojowych oraz teren zielony z krzewami i niskimi drzewami. Inkubator ma być gotowy do końca 2021 roku.

Projekt „Akademia nowoczesnego przedsiębiorcy – budowa inkubatora przedsiębiorczości w Gminie Stoszowice” pochłonie ponad 5 milionów złotych. 85 proc. tej kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Gmina Stoszowice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ruszyła budowa Inkubatora Przedsiębiorczości w Budzowie [foto]

    2021-02-23 11:03:08

    gość: ~ wieloletni mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    wypieprzone w błoto pieniądze chyba tylko po to inwestycja aby przy okazji ktoś z możnych mógł cos ugryźć z kosztorysu dla siebie .inkubator w Budzowie to wierutna bzdura, już taki jeden stoi pusty w Bielawie, a tyle innych potrzeb jest w gminie np.: fatalny stan dróg lub ich brak

REKLAMA