Express-Miejski.pl

Między Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami dachowała Mazda. Są utrudnienia w ruchu [foto][aktualizacja]

Dachowanie Mazdy na krajowej ósemce między Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Na krajowej ósemce między Ząbkowicami Śląskimi a Szklarami dachował samochód osobowy marki Mazda. Są utrudnienia w ruchu. Zablokowany jest prawy pas w kierunku Wrocławia.

Zdarzenie miało miejsce 18 lutego przed godz. 11 nieopodal zjazdu z krajowej ósemki do miejscowości Siodłowice. Ze wstępnych informacji wynika, że autem podróżowały trzy osoby. Zdołały opuścić pojazd jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych i aktualnie znajdują się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Samochód, którym jechały w wyniku zdarzenia znalazł się na dachu w przydrożnym rowie.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się wahadłowo. Swobodny przejazd krajową ósemką blokują pojazdy służb ratunkowych. Na miejscu swoje działania prowadzi straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

[AKTUALIZACJA, godz. 11.30]: W zdarzeniu brał też udział samochód osobowy marki Opel, w którym podróżowała jedna osoba. Po przebadaniu na miejscu zdarzenia, do szpitala przetransportowano dwie z czterech osób biorących łącznie udział w zdarzeniu. To kobieta i dziecko.

Szczegóły zdarzenia ustala policja. 

[AKTUALIZACJA, godz. 12.20]: - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 47-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego jadąca samochodem osobowym marki Mazda chciała w miejscu dozwolonym dokonać wyprzedzania poprzedzającego ją pojazdu. Nie upewniła się jednak o możliwości wykonania tego manewru. Jak się okazało, była już wyprzedzana przez inny pojazd - Opla kierowanego przez 23-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Między autami doszło do kontaktu (zderzenia bocznego), w wyniku którego kierująca Mazdą straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i dachowała. Wszystkie osoby podróżujące autami opuściły pojazdy o własnych siłach. Kierujący byli trzeźwi - informuje Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA