Express-Miejski.pl

Poszukiwany, z zakazem kierowania, bez prawa jazdy. Zatrzymany po kilkunastukilometrowym pościgu

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Policjanci Ruchu Drogowego z Ząbkowic Śląskich zatrzymali 26-latka, który stwarzał zagrożenie na drodze, nie zatrzymał się na wezwanie funkcjonariuszy i próbował uciekać.

Zdarzenie miało miejsce 26 stycznia przed godziną 21. Funkcjonariusze nieoznakowanym pojazdem pełnili służbę na krajowej ósemce. Niemal na granicy powiatów ząbkowickiego i kłodzkiego, przed miejscowością Boguszyn, zauważyli kierowcę audi, który wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego samochodem. - Kierowca nie tylko nie zatrzymał się, ale przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Kłodzka. Policjanci podjęli pościg. Kierowca Audi na rosyjskich numerach rejestracyjnych przejechał kilkanaście kilometrów, ale gdy zorientował się, że nie ucieknie policjantom i nie ma też drogi ucieczki próbował wysiąć z samochodu i zbiec pieszo. Został jednak zatrzymany - relacjonuje Ilona Golec, oficer prasowy w ząbkowickiej policji. 

Okazało się, że zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Wrocławia z bogatą kartoteką. - Do tej pory sąd już trzy razy orzekał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów, ostatni w 2020 roku. Jest on ważny do 2024 roku. W dodatku mężczyzna nie ma prawa jazdy. Wrocławianin został zatrzymany w policyjnym areszcie, a stamtąd trafił bezpośrednio do więzienia – ciążył bowiem na nim wyrok pozbawienia wolności i tym samym był poszukiwany do odbycia kary - informuje policjantka.

25-latek nie jechał sam. Na niebezpieczeństwo naraził także swojego pasażera, 16-letniego mieszkańca Kłodzka, który został przekazany pod opiekę rodziców. - Kierująćego za niezatrzymanie się do kontroli grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna za kilkanaście wykroczeń, których dopuścił się podczas próby ucieczki - kończy oficer prasowa.

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Poszukiwany, z zakazem kierowania, bez prawa jazdy. Zatrzymany po kilkunastu kilometrowym pościgu

  2021-02-01 19:20:26

  gość: ~Anit

  A ile miał przy sobie kilogramów narkotyków ? bo nie pisze .
  i co się z nimi stało ?

 • 2021-02-01 22:25:59

  gość: ~CZYSTA

  Do audi mieści się 6 worków ziemniaków no to narkotyków nie mniej niż czysta kilo. Hej.

 • 2021-02-02 19:06:31

  gość: ~Spec

  @~CZYSTA
  Specjalista od ziemniaków widzę.

 • 2021-02-03 16:38:15

  gość: ~Kierowca

  ostatnio dodany post

  Kilka krotnie miał zakaz prowadzenia pojazdów i jeździ dalej,i co mi zrobicie

REKLAMA