Express-Miejski.pl

20-latek poszukiwany przez sąd, bez uprawnień i pod wpływem narkotyków wiózł pasażerów

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Kierował samochodem bez uprawnień. Był pod wpływem narkotyków i miał przy sobie kilkadziesiąt porcji substancji niedozwolonych. Grożą mu 3 lata więzienia.

23 stycznia w godzinach wieczornych policjanci ruchu drogowego patrolujący drogi w Henrykowie zauważyli, że kierowca jadący samochodem osoboeym marki Audi zachowuje sie nienaturalnie. - W miejscu bezpiecznym używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali jego samochód. Wewnątrz podróżowało dwóch młodych mężczyzn i trzy nastolatki - informuje Ilona Golec, oficer prasowy w ząbkowickiej policji. - W trakcie legitymowania okazało się, że 20-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania samochodami i jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia. Po sprawdzeniu stanu technicznego samochodu policjanci znaleźli wewnątrz woreczek z suszem. Była to marihuana - dodaje.

20-latek został zatrzymany. Przed osadzeniem mundurowi w trakcie przeszukania znaleźli przy nim kolejne narkotyki. - W sumie było to około 30 porcji marihuany i 26 porcji amfetaminy. Młody mężczyna zachowywał się nienaturalnie, więc sprawdzono stan trzeźwości. Był trzeźwy, jednak przyznał się, że dzień wcześniej zażywał środki niedozwolone - mówi oficer prasowy. Mężczyźnie pobrano krew do badań. 

Finalnie 20-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za przestępstwa posiadania narkotyków grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień na mężczyznę nałożono też mandat w wysokości tysiąca złotych.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA