Express-Miejski.pl

25 interwencji, z czego trzy alarmy fałszywe. Świąteczno-noworoczny raport straży pożarnej

Zderzenie dwóch pojazdów osobowych na krajowej ósemce na wysokości Przyłęku fot.: em24.pl

10 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i trzy alarmy fałszywe - tak przedstawia się bilans interwencji straży pożarnej w ubiegłym tygodniu.  

Pożary:

28 grudnia o godz. 9.02 - Ziębice, ul. Przemysłowa - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

28 grudnia o godz. 14.19 - Brodziszów - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

29 grudnia o godz. 10.12 - Rudnica - pożar kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W chwili dojazdu zastępów lokatorzy opuścili budynek i znajdowali się na zewnątrz. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru oraz sprawdzeniu za pomocą urządzeń wykrywczo-pomiarowych pomieszczenie objętego pożarem oraz przyległych.

29 grudnia o godz. 18.48 - Ziębice, ul. Podmiejska - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

30 grudnia o godz. 6.51 - Ziębice, ul. Wałowa - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku administracyjnym.

30 grudnia o godz. 17.10 - Witostowice - pożar drzewa.

1 stycznia o godz. 6.21 Różana - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym.

1 stycznia o godz. 16.43 - Złoty Stok, ul. Staszica – pożar drzewa.

2 stycznia o godz. 00.13 - Ziębice, ul. Pocztowa - pożar pustostanu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że pożar rozwija się wewnątrz obiektu, ogniem objęta jest już część więźby dachowej. W pierwszej fazie działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu wnętrza obiektu pod kątem przebywania osób. Po sprawdzeniu obiektu przystąpiono do działań gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru budynek został sprawdzony za pomocą kamery termowizyjnej.

2 stycznia o godz. 10.12 - Kalinowice Górne - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnym.

Miejscowe zagrożenia:

28 grudnia o godz. 00.01 - Ziębice, ul. Przemysłowa – pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w transporcie pacjenta do karetki.

28 grudnia o godz. 00.49 - droga krajowa nr 8 w Dębowinie – powalone drzewo na drodze.

28 grudnia o godz. 22.10 - Grodziszcze - zwisająca uszkodzona lampa oświetleniowa nad jezdnią. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia na miejsce pogotowia energetycznego.

28 grudnia o godz. 23.13 - Topola – powalone drzewo na drodze.

28 grudnia o godz. 23.16 - Opolnica - powalone drzewo na drodze.

29 grudnia o godz. 18.11 - Ziębice, ul. Rynek – uruchomiony czujnik tlenku węgla w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia urządzenia wykrywczo-pomiarowe będące na wyposażeniu zastępu straży potwierdziły obecność tlenku węgla wewnątrz mieszkania. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przewietrzeniu mieszkania oraz wykonaniu ponownych pomiarów, które nie wykazały obecności czadu. Dodatkowo sprawdzono wszystkie lokale mieszkalne w obiekcie. Na miejscu zdarzenia interweniował również zespół ratownictwa medycznego oraz Pogotowie Gazowe.

30 grudnia o godz. 13.20 - droga krajowa nr 8 w Przyłęku - zderzenie dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło odo zderzenia dwóch samochodów osobowych. Przybyły na miejsce zdarzenia przed zastępami straży pożarnej zespół ratownictwa medycznego zaopatrzył osoby poszkodowane. Działania zastępów straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia dopływu prądu z akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych. Podczas prowadzonych działań droga została całkowicie zablokowana.

31 grudnia o godz. 15.33 - Lutomierz - plama substancji ropopochodnej na jezdni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przybycia zarządcy drogi.

31 grudnia o godz. 15.57 - Olbrachcice Wielkie – dachowanie samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do dachowania samochodu osobowego, który znajduje się w przydrożnym rowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem oraz odłączeniu dopływu prądu z akumulatora w uszkodzonym pojeździe.

31 grudnia o godz. 17.29 - Henryków, ul. Kolejowa - dachowanie samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do dachowania samochodu osobowego, który znajduje się w przydrożnym rowie. Wewnątrz pojazdu znajdują się dwie przytomne osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób z pojazdu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego.

2 stycznia o godz. 13.38 - Złoty Stok, droga powiatowa 390 i ul. Wojska Polskiego – plama substancji ropopochodnej na jezdni.

2 stycznia o godz. 17.47 - droga krajowa nr 8 w Szklarachzderzenie samochodu ciężarowego z osobowym. W wyniku zdarzenia żadna z osób podróżujących pojazdami nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów.

Alarmy fałszywe:

29 grudnia o godz. 12.04 - droga wojewódzka nr 385 w Srebrnej Górze  - z informacji ze zgłoszenia wynikało, że na drodze leży powalone drzewo. Po sprawdzeniu odcinka drogi aż do granicy powiatu nie stwierdzono powalonego drzewa na drogę oraz utrudnień w ruchu.

1 stycznia o godz. 3.24 - Ziębice, ul. Mikołaja Kopernika - uruchomiona czujka gazu. Po przybyciu na miejsce okazało się że przyczyną uruchomienia urządzenia była rozładowana bateria. Urządzenie sygnalizowało konieczność jej wymiany na nową.

2 stycznia o godz. 16.01 - między Braszowicami a Potworowem - z informacji ze zgłoszenia wynikało, że osoba przejeżdżająca drogą krajową nr 8 zauważyła pożar budynku jednak nie jest w stanie precyzyjnie określić miejsca zdarzenia. Po sprawdzeniu wskazanej okolicy nie potwierdzono informacji przekazanych w zgłoszeniu.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 25 interwencji, z czego trzy alarmy fałszywe. Świąteczno-noworoczny raport straży pożarnej

    2021-01-09 11:38:16

    gość: ~ognimistrz

    ostatnio dodany post

    Powinni się cieszyć, że maja co robić.

REKLAMA