Express-Miejski.pl

Wpadli kolejni nietrzeźwi. Rekordzista miał blisko 2.7 promila

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mężczyzna został zatrzymany 1 stycznia o poranku. Jechał Land Roverem. Mundurowi uniemożliwili też jazdę trzem innym pijanym. Jeden wsiadł za kółko mimo sądowego zakazu.

Do zatrzymania 45-latka kierującego land roverem doszło po godz. 7 na ul. Powstańców Warszawy w Ząbkowicach Śląskich. Czynności wykonywali tam funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. - Mężczyzna z powiatu żarskiego miał 2.66 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo pobrano mu także krew do badań i osadzono w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a samochód którym kierował, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym - informuje Mirosław Lasota z ząbkowickiej policji.

Tego samego dnia, ale o godz. 20.40 policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem był to 60-latek z powiatu ząbkowickiego jadący audi A4. - Mężczyzna został zatrzymany na ul. Żeromskiego w Ząbkowicach Śląskich. Miał 1.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po wykonaniu czynności został zwolniony, a jego pojazd przekazano osobie wskazanej - dodaje policjant.

Dwóch nietrzeźwych wpadło też 30 grudnia. Najpierw tuż przed godz. 12 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ul. Wrocławskiej w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali 60-latka z powiatu ząbkowickiego jadącego Fordem Escortem. Mężczyzna miał 1.5 promila w wydychanym powietrzu, a w dodatku wsiadł za kółko pomimo zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich. Po wykonaniu czynności jego pojazd przekazano osobie wskazanej, a 60-latka zwolniono.

Kolejny 60-latek wpadł tego samego dnia na krajowej ósemce w Bardzie. Zdarzenie miało miejsce przed godz. 20, a mężczyznę z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali policjanci z grupy Speed. Kierujący volkswagenem polo miał 1.94 promila alkoholu. Po wykonaniu czynności również został zwolniony, a jego auto przekazano osobie wskazanej.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wpadli kolejni nietrzeźwi. Rekordzista miał blisko 2.7 promila

  2021-01-04 13:06:09

  gość: ~dza

  ZERO tolerancji dla pijaków !

 • 2021-01-04 14:05:16

  gość: ~John

  Jak się bawić to na całego

 • 2021-01-04 15:31:59

  gość: ~Mo

  Tylko amputacja głowy to już nigdy nie będzie siedział za kierownicą

 • 2021-01-04 18:01:30

  gość: ~Mieszkaniec

  Panie komendacie kpp zabkowice sl. Mam pytanie czy w Bardzie jest policja czy sztuka? Radiowoz stoi, schychac policjantow a drzwi zamknięte? Za czasow pana RYŚKA policja byla dla ludzi, dzielnicowi byli pomocni dla mieszkańców! To byly piękne pomocne chwile! Teraz to jest bagno!!!.

 • 2021-01-05 08:55:54

  gość: ~policjant

  ostatnio dodany post

  @~Mieszkaniec

  COVID!!!!!!!!!!

REKLAMA