Express-Miejski.pl

W mieszkaniu płonął telewizor. Strażacy interweniowali też kilkukrotnie na krajowej ósemce [raport]

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

5 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i dwa alarmy fałszywe - tak przedstawia się bilans interwencji straży pożarnej w ubiegłym tygodniu.

Pożary:

24 grudnia o godz. 13.04 - Lutomierz - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

24 grudnia o godz. 14.16 - Grochowa - pożar sadzy w przewodzie kominowym oraz elementów konstrukcyjnych drewnianego stropu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

25 grudnia o godz. 23.17 - Ziębice, ul. Wałowa - pożar telewizora w budynku mieszkalnym. Pożar ugaszony przez mieszkańców. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy poszkodowanej kobiecie, sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem substancji niebezpiecznych oraz ukrytych zarzewi ognia.

27 grudnia o godz. 13.36 - Śrem pożar śmieci nagromadzonych w piwnicy budynku wielorodzinnego. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu obiektu oraz sprawdzeniu lokali mieszkalnych przy użyciu urządzeń wykrywczo-pomiarowych na obecność ukrytych zarzewi ognia oraz toksycznych gazów pożarowych.

27 grudnia o godz. 20.06 - Braszowice – pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Miejscowe zagrożenia:

21 grudnia o godz. 19.37 - droga krajowa nr 8 w Bardzie - zderzenie dwóch samochodów osobowych. Działania zastępów straży ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy względem osób poszkodowanych do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

21 grudnia o godz. 20.40 - Ciepłowody - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego i policji w oświetleniu terenu działań.

22 grudnia o godz. 09.01 - Ząbkowice Śląskie, ul. Głowackiego - budynek mieszkalny wielorodzinny. Załączenie się czujki gazu w jednym z mieszkań. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zamknięciu zaworu gazu, wykonaniu pomiarów sprzętem wykrywczo – pomiarowym na obecność mieszaniny wybuchowej. Na miejscu zdarzenia działania prowadziło pogotowie gazowe.

23 grudnia o godz. 11.48 - droga krajowa nr 8 w Braszowicach - zderzenie samochodu ciężarowego oraz samochodu dostawczego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wdrożeniu działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu dopływu prądu z akumulatorów w pojazdach oraz ograniczeniu wycieków płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Podczas prowadzonych działań droga krajowa nr 8 została całkowicie zablokowana.

23 grudnia o godz. 15.00 - Ząbkowice Śląskie, ul. Jasna - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w przetransportowaniu osoby do ambulansu.

24 grudnia o godz. 18.15 - Ząbkowice Śląskie, ul. Armii Krajowej - pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w otwarciu mieszkania.

26 grudnia o godz. 02.02 - droga krajowa nr 8 w miejscowości Tarnów - samochód osobowy w przydrożnym rowie na dachu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

27 grudnia o godz. 12.27 - Opolnica - powalone drzewo na trasie Opolnica – Wojbórz.

27 grudnia o godz. 18.07 - droga krajowa nr 46 w Mąkolnie - powalone drzewo na trasie Kłodzko- Złoty Stok.

27 grudnia o godz. 18.21 - Złoty Stok, ul. Wiejska – w wyniku silnego wiatru doszło do zerwania poszycia dachowego w budynku wielorodzinnym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu zwisających nad chodnikiem dachówek. 

27 grudnia o godz. 18.33 - droga wojewódzka nr 390 w Złotym Stoku - powalone drzewo na trasie Lądek Zdrój - Złoty Stok.

27 grudnia o godz. 18.44 - Chwalisław - powalone dwa drzewa przed miejscowością.

Alarmy fałszywe:

23 grudnia o godz. 17.12 - Wojbórz (powiat kłodzki) - wrak pojazdu na drodze powiatowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się że samochód stoi tam od kilku dni. Pojazd w całości uszkodzony i rozkradziony. Brak osób poszkodowanych. Zdarzenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy

27 grudnia o godz .00.37 - Ząbkowice Śląskie, ul. Głowackiego - z informacji ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań znajduje się osoba w stanie zagrożenia życia. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że interwencję podjął patrol policji który nie potwierdził informacji przekazanych w zgłoszeniu. Zdarzenie uznano za alarm fałszywy.

Mirosław Gomółka / KP PSP Ząbkowice Śląskie

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W mieszkaniu płonął telewizor. Strażacy interweniowali też kilkukrotnie na krajowej ósemce [raport]

  2020-12-30 21:46:47

  gość: ~Gid

  Czy wszystkie zastępy interweniowały?

 • 2020-12-31 00:47:55

  gość: ~wtf

  ostatnio dodany post

  Na krajowej ósemce płonęły telewizory?

REKLAMA