Express-Miejski.pl

Droga Płonica - Mąkolno gotowa. Przebudowano niemal 2.5 km odcinek

Droga Płonica - Mąkolno gotowa. Wyremontowano blisko 2.5 km odcinek fot.: UMiG Złoty Stok

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

23 listopada burmistrz Grażyna Orczyk dokonała odbioru zadania pn. „Płonica-Mąkolno - droga dojazdowa do gruntów rolnych”.

Przebudowa drogi rozpoczęła się końcem sierpnia, a wykonawcą zadania była firma Eurovia Polska S.A z Bielan Wrocławskich. Remont przeprowadzono na odcinku blisko 2.5 km.

Zadanie obejmowało wykonanie koryt i warstw konstrukcyjnych, roboty nawierzchniowe, odwodnieniowe, przebudowę przepustów, ustawienie barier ochronnych, pogłębienie istniejących rowów oraz obustronne utwardzenie poboczy. Przedmiotowy odcinek drogi umożliwia rolnikom i mieszkańcom bezpieczny dojazd do pól uprawnych, a ponadto stanie się drogą alternatywną w komunikacji między sołectwami Płonica i Mąkolno.

W odbiorze drogi uczestniczyli również pracownicy urzędu miejskiego, sołtysi wsi Płonica i Mąkolno oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 620 448,99 zł. Gmina Złoty Stok na dofinansowanie ww. zadania otrzymała pomoc finansową w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Dolnośląskiego w kwocie 509 460,00 zł., zgodnie z zasadami udzielania i rozliczania pomocy finansowej w formie dotacji celowych na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych.

UM Złoty Stok

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Droga Płonica - Mąkolno gotowa. Przebudowano niemal 2.5 km odcinek

  2020-11-24 13:36:00

  gość: ~gość

  Kiedy rozpocznie się remont drogi Spacerowa, Kościuszki Sudecka. Od 9 lat już czekamy i nadal nic.

 • 2020-11-24 17:18:36

  gość: ~Gość

  I kiedy tak obiecane 3 Maja wkońcu doczeka się remontu ?? Połatali niby dziury paprochy jedne i co z tego jak jedzie tir i lata po całej drodze bo nierówności. Miała być nowa droga od początku miasta i co ? Kolonie jak zwykle pani burmistrz ma w dupie. Szybciej pewnie zrobi drogę do kopalni bo jakby nie inaczej. W kamiencu potrafią jakoś dofinansowani targać a w stoku byla nędza i jest nędza

 • 2020-11-24 17:23:05

  gość: ~mnm

  No, nareszcie Mąkolno będzie mogło być przyłączone do Płonicy.

 • 2020-11-24 18:20:28

  gość: ~mieszkaniec

  mieszkam w Stoku,od 45-ciu lat,a rodzice byli tu już w 1946 r.Złoty Stok,wcale nie byłzniszczony,była kolej,była kolorowa chemia i produkcja woreczków foliowych,kilka hoteli dobrze prosperujących,na ul.3-go,Maja były 3-y sklepy mięsne,itd.wszyscy mieli pracę,było biednie ale przewidywalnie,,,a teraz??dobrze opłacacne fuchy mają kumpelki p.burmistrz,szczególnie te emerytki z oświaty czy była p.skarbnik,która teraz doi 2 etaty,bo niby do końca świata nie ma następczyni?a gro młodych wykształconych ludzi co mają zrobić??,i tak to się plecie i wiedzie,najważniejsze,to wrażenia medialne p.burmistrz,,na świat i z kumpelką z kop.złota-przędą jako tako biedaczki,a to oprócz Wielk.Jurka,to ta kopalnia to cud przekrętów na skalę światową

 • 2020-11-25 09:06:46

  gość: ~zlotostoczanin

  ostatnio dodany post

  Oj, Staszka ludzie zaczynają skomleć, a do wyborów przecież jeszcze trzy lata :) Pani Grażyno, proszę się nie przejmować.

REKLAMA