Express-Miejski.pl

Ruszyła rewitalizacja parku w Grodziszczu. Na finiszu montaż schodów w wieży widokowej

Rusza rewitalizacja parku w Grodziszczu fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Rozpoczęła się rewitalizacja parku przypałacowego w Grodziszczu (gm. Stoszowice). Na ukończeniu jest też montaż schodów na wieżę widokową.

Projekt dotyczący rewitalizacji zabytkowego parku, położonego w zespole parkowo – pałacowym w Grodziszczu zakłada renowację istniejących terenów zieleni, budowę infrastruktury parku i ścieżek spacerowych. 

Układ ścieżek pieszych planuje się odtworzyć na bazie dostępnych materiałów historycznych.  - W kolejnych etapach będziemy uzupełniać park w oświetlenie, monitoring oraz elementy małej architektury. Park w Grodziszczu to miejsce odwiedzane nie tylko przez mieszkańców, a zaplanowane działania poprawią estetykę, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo tego terenu. Rewitalizacja parku jest kolejnym etapem prac. W 2018 roku rozpoczęliśmy prace remontowo- renowacyjne na wieży widokowej, które pozwalają na skuteczne ratowanie obiektów założenia parkowo-palacowego przed całkowitym zniszczeniem - informuje Paweł Gancarz, wójt gminy Stoszowice. 

Wykonawcą prac jest firma Kribud ze Zwróconej. Koszt inwestycji to blisko 139 tys. zł, przy dofinansowaniu w kwocie 77 tys. zł w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis. Termin zakończenia prac przewidziano na koniec listopada. 

Ponadto na ukończeniu jest montaż schodów w wieży widokowej w Grodziszczu. 

- W ciągu dwóch lat odnowiliśmy wieżę, z całkowitej ruiny w nowy, atrakcyjny obiekt turystyczny na mapie naszej gminy. Należy zaznaczyć, że niemal 100 proc. przeznaczonych środków na renowację to środki zewnętrzne - dodaje wójt.  Wykonawcą prac była firma Masterwood Usługi Stolarsko-Ciesielskie Dawid Peterman z Grodziszcza, a koszt inwestycji wyniósł 39 tys. zł.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA