Express-Miejski.pl

Ząbkowicki zamek czeka kompleksowa metamorfoza. Kto się jej podejmie?

Śladami wspólnej średniowiecznej historii - przetarg na przebudowę ząbkowickie zamku ogłoszony fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Do 20 listopada do godz. 10 ząbkowicki magistrat czeka na oferty potencjalnych wykonawców remontu.

Szczegółowy zakres prac obejmuje aranżację pomieszczeń wieży I i II piętra na funkcję ekspozycyjną, zapewnienie możliwości wyjścia na taras widokowy wieży bramnej, adaptację pomieszczeń przyległych wieży na kasę biletową i pomieszczeń socjalnych personelu, przywrócenie latarni wieńczącej wieżę bramną, aranżację dziedzińca, odbudowę fragmentu podcienia skrzydła wschodniego w oparciu o odsłonięte relikty filarów i oporów sklepień, montaż stolarki okienej, drzwiowej i wrót oraz dostosowanie obiektu do warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki, tj. wprowadzenie instalacji elektrycznej, oświetlenia zasilającego, zapewnienie wentylacji pomieszczeń, załlożenie urządzeń grzewczych, instalacji wodociągowej i odprowadzeni ścieków i wód opadowych, oraz uzupełnienie wystroju architektonicznego.

Pierwszy przetarg na realizację zadania został ogłoszony już na początku 2020 roku. Wówczas jednak ze względu na fakt, iż złożone oferty znacznie przekraczały maksymalną kwotę, jaką samorząd był w stanie przeznaczyć na realizację inwestycji, postępowanie unieważniono. Na jednej z ostatnich sesji w budżecie zwiększono kwotę na realizację zadania i tym samym ponownie ogłoszono przetarg. Potencjalni oferenci na składanie ofert mają ponad dwa tygodnie. Według zapisów zawartych w warunkach zamówienia, realizacja zadania, ma dobiec końca najpóźniej w kwietniu 2022 roku.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Wartość całego projektu to 1 249 878,74 euro, a dofinansowanie do części Gminy Ząbkowice Śląskie wynosi 484 242,36 euro.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ząbkowicki zamek czeka kompleksowa metamorfoza. Kto się jej podejmie?

    2020-11-11 06:54:27

    gość: ~Układ

    ostatnio dodany post

    Drogi wołają o remont ,a ten tylko zamek ,zamek ,zamek . W Doboszowicach j7ż zgodził się dopłacić 200 tys zł na droge tak jak i Ziębice ,ale nagle przypomniał sobie zamek ,zamek,zamek . No i najważniejsze od nowego roku PENSJA BURMISTRZA .

REKLAMA