Express-Miejski.pl

Zawodnicy Power Team Ząbkowice Śląskie z medalami Mistrzostw Europy GPC

Zawodnicy Power Team Ząbkowice Śląskie z medalami Mistrzostw Europy GPC fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Z pięcioma złotymi medalami w wyciskaniu sztangi leżąc wrócili ze słowackiej Trnawy zawodnicy Power Team Ząbkowice Śląskie.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 1-4 września. Ząbkowicki klub reprezentowali: Wojciech Witkowski, Michał Kowalski oraz Jarosław Buczko. - Ze względu na to, że start odbywał się w mało dogodnym terminie, na Słowację wybraliśmy się w nieco okrojonym składzie. W szerszym planujemy wystartować w październiku podczas Mistrzostw Polski - mówi Jarosław Buczko, zawodnik i jednocześnie trener klubu.

Dzień przed zawodami regenerację zawodników z Ząbkowic Śląskich zakłócił fałszywy alarm o bombie znajdującej się na terenie hotelu, w którym spała część zawodników, głównie z Polski. Krótszy sen nie przeszkodził jednak siłaczom z Ząbkowic Śląskich, aby następnego dnia pokazać swoją siłę.

Wojciech Witkowski ustanowił rekord życiowy i podnosząc 127.5 kg w kategorii młodzik do lat 17 do 90 kg zajął pierwsze miejsce.

Michał Kowalski wzniósł nad siebie 160 kg i z okazał się najlepszy w kategorii młodzik do lat 19 do 82.5 kg oraz w kategorii OPEN młodzik do lat 19. Wynik osiągnięty przez Kowalskiego to nowy rekord Polski w kategorii młodzik do lat 19 do 82.5 kg.

Jarosław Buczko z wynikiem 232.5 kg wywalczył złote medale w kategorii do 100 kg oraz kategorii OPEN całych zawodów. Ustanowił też nowy rekord Polski w kategorii do 100 kg.

Jarosław Buczko - 232.5 kg:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA