Express-Miejski.pl

Bieżnia na stadionie miejskim w Ziębicach oddana do użytku. Jutro inauguracyjny trening

Bieżnia na stadionie w Ziębicach oddana do użytku fot.: M. Dubiel

28 sierpnia (piątek) o godz. 18 na stadionie miejskim w Ziębicach odbędzie się pierwszy wspólny trening biegaczy na nowej bieżni.

Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz oraz Gminne Centrum Edukacji i Sportu zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu. Dla każdego uczestnika przygotowano pamiątkowy medal.

Zadanie zostało wybrane do realizacji w sondzie, jaką w ubiegłym roku zamieszczono na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Ziębicach. To alternatywa dla budżetu obywatelskiego, który istniał w gminie w latach ubiegłych. Po zmianie władz postanowiono odejść od tego pomysłu i wszystkie fundusze przewidywane na trzy inwestycje w ramach budżetu obywatelskiego pozostawić na jedno, konkretne zadanie, które uzyska największą aprobatę w głosowaniu.

Oprócz utworzenia bieżni zamontowano także nowe ogrodzenie oddzielające bieżnię od trybun, zamontowano piłkochwyty oraz zakupiono sprzęt niezbędny do nawadniania płyty głównej boiska do piłki nożnej.

Realizacją zadania zajmowała się firma Dabro-Bau z Opoczki koło Świdnicy, a całość zadania kosztowała około 750 tys. zł.

- 2020_08_24_bieznia.png

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA