Express-Miejski.pl

Roboty na szlaku turystycznym prowadzącym na szczyt Góry Kalwarii już na ukończeniu

Trwają race budowlane na szlaku turystycznym fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dobiegają końca prace na szlaku turystycznym prowadzącym wzdłuż drogi krzyżowej na szczyt Góry Kalwarii pn. „Zabudowa szlaku turystycznego w Leśnictwie Opolnica”.

Przebudowa szlaku turystycznego rozpoczyna się powyżej placyku z kapliczką Źródło Maryi, w której znajduje się ujęcie wód w odległości około 10 metrów od ściany kapliczki, a bezpośrednio przy krawędzi drogi dla pojazdów samochodowych. Koniec przebudowy znajduje się w odległości około 80 metrów powyżej skrzyżowania szlaku turystycznego z drogą leśną (jezdną). Celem przebudowy odcinka drogi pieszej jest realizacja infrastruktury drogowej, która ma poprawić warunki przepływu wód w ciekach górskich na terenie administracyjnym nadleśnictwa oraz zabezpieczyć istniejące drogi leśne przed niszczącym działaniem wielkich wód.

Przewidywany termin zakończenia wyżej wymienionych prac planowany jest na koniec lipca 2020 roku.

Teren na którym wykonywane są roboty budowlane do czasu zakończenia prac jest czasowo wyłączony z użytkowania. Nadleśnictwo Bardzo Śląskie przeprasza za utrudnienia oraz prosi pielgrzymów i turystów o korzystanie z alternatywnej drogi leśnej prowadzącej obok urwiska i punktu widokowego z Białym Krzyżem.

Przebudowa na szlaku realizowana jest ze środków współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko – projekt pn. „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich”. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie Lasów Państwowych [KLIK].

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Roboty na szlaku turystycznym prowadzącym na szczyt Góry Kalwarii już na ukończeniu

  2020-07-23 20:11:00

  gość: ~Ja

  Super wiadomość :)

 • 2020-07-23 20:19:23

  gość: ~Pikolo

  A " sławojki " dalej na podwórkach.

 • 2020-07-29 11:34:32

  gość: ~aleks

  A te schody to mam nadzieję, że ruchome będą? :)

 • 2020-07-29 15:19:18

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Wszędzie gdzie strome podejście to schody porobić a na reszcie szlaków wyłożyć kostkę lub wylać asfalt. Debilizm w najczystszej postaci. IQ równe rozmiarowi buta

REKLAMA