Express-Miejski.pl

Rewitalizacja Parku Miejskiego im. Sybiriaków

Rewitalizacja Parku Miejskiego im. Sybiriaków

Rewitalizacja Parku Miejskiego im. Sybiriaków fot.: UMiG Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Ząbkowice przymierza się do rewitalizacji Parku Miejskiego im. Sybiriaków. Planowane jest przywrócenie tego miejsca do czasów dawnej świetności, stworzenie tam przyjaznych warunków wypoczynku mieszkańców, polepszenie sytuacji ekologicznej w jego rejonie.

W związku z tym rozstrzygnięto przetarg na opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo kosztorysowej. Wygrało biuro „AJD PROJEKT” z siedzibą w Leśnej.

Wartość zadania wynosi 42 700,00 zł brutto. Powierzchnia Parku Miejskiego im. Sybiraków wynosi 29 676 m2, natomiast termin wykonania przedmiotu umowy przewidziany jest na 30 kwietnia 2010 roku.

Zadaniem ADJ Projekt jest przygotowanie między innymi dwóch koncepcji zagospodarowania Parku oraz uzyskanie niezbędnych warunków wpięcia i dostawy mediów.

Czego mogą spodziewać się mieszkańcy? Przede wszystkim uporządkowanie fosy i przywrócenie jej "pierwotnej funkcji", wymiany oświetlenia, ławek, odbudowy zabytkowej fontanny i modernizacja tej nowszej zlokalizowanej na północy parku, a także uzupełnienie brakującej zieleni (żywopłoty) jak i nasadzenie niewysokich i rozłożystych krzewów oraz utworzenia dwóch placów zabaw.

Z niecierpliwością czekamy na efekty i ogłoszenie przetargu na realizację w/w planów.

ankli / UMiG Ząbkowice Ślaskie

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rewitalizacja Parku Miejskiego im. Sybiriaków

  2010-01-19 13:20:27

  ankli / UMiG Ząbkowice Ślaskie

  Gmina Ząbkowice przymierza się do rewitalizacji Parku Miejskiego im. Sybiriaków. Planowane jest przywrócenie tego miejsca do czasów dawnej świetności, stworzenie tam przyjaznych warunków wypoczynku mieszkańców, polepszenie sytuacji ekologicznej w jego rejonie.

 • 2010-01-19 23:47:46

  gość: ~mars

  No i pięknie, nieprawdaż?

 • 2010-01-20 00:16:33

  gość: ~kruszynka

  plany są ciekawe :) jeśli na nich się nie skończy, to faktycznie będzie pięknie :) mam sentyment do tego miejsca.. oj.. ogromny :)

 • 2010-01-20 20:19:27

  gość: ~Lukasz Walczak (Wrocław)

  ładne ale dlaczego cofamy się zamiast iść do przodu. Ale o co konkretnie mi chodzi . planowana zieleń (w formie żywopłotów itp.) nawet niskich podzieli przestrzeń. Uważam że zamiast tradycyjnych ławek w tym miejscu powinny pojawić się : ławki ze stolikami (by ludzie w weekend jeździli na pikniki, by łazili po trawie BO PO TO JEST TRAWA,powinny być elementy do gry na stałe wstawione (szachy, sztalugi, stoły do ping ponga, altany itp.), Fosa powinna mieć !!
  Zejscia do tafli wody schodkami albo właśnie trawnikiem by można było sobie przycupnąć. A nie izolacja fosy. Raczej takich przestrzeni parkowo rekreacyjnych potrzeba. Bo tradycyjne są nudne i potrzeby się zmieniają a jestem pewien, że to o czym pisze jest atrakcyjne dla wszystkich grup wiekowych, a to chyba o to chodzi.

 • 2010-01-21 06:17:56

  gość: ~Janek 56

  Z jakiej planety przybyłeś?Zbuduj nam pare zakładów pracy, daj wyżej najniższej krajowej,zlikwiduj wandalizm i chuligaństwo a potem daj wszystkim ping pongi

 • 2010-01-21 13:45:34

  gość: ~moniq

  a wg mnie Lukasz dobrze pisze. Po co park, skoro jego użyteczność ogranicza się do spacerowania. Coraz więcej miast skłania się ku takiemu projektowaniu parków, aby mieszkańcy mogli w jak najefektywniejszy sposób z niego korzystać. W niedziele udać się z koszem piknikowym i odpocząć w cieniu drzew, bez konieczności wyjazdu do lasu czy działki ciotki Aldony.. Zatem jeszcze raz popieram Lukasza :)

 • 2010-01-21 14:23:46

  gość: ~Janek 56

  Nie krytykuje tego pomysłu ale zastanów sie Monig z czym to sie wiąże, koszty takiego przeciewzięcia podejrzewam że miasto nie będzie inwestorem za biedne jest projekt,wykonawca,ochrona tego jak już będzie przed wandalizmem i złodziejstwem,monitoring musi być, zakaz wchodzenia z psami,osoby do sprzątania a najważniejsze trzeba zmienić mentalność ludzi którzy będą ztego korzystać.Równie dobrze możesz sobie patykiem na wodzie pisać. Jak niemasz gdzie iść na piknik spikniemy sie w lecie, zaprosze Cie na działke w cień drzew odpoczniesz

 • 2010-01-21 15:23:35

  gość: ~moniq

  no tak, nie ma kasy, ale o wiele więcej wydatków pójdzie na posadzenie żywopłotu i potem równe jego przystrzyganie, aniżeli zielonej trawki. Ławki i tak będą, więc kwestia dodania stołów, zabezpieczenie fosy też jest drogie, a udostępnienie dostępu do niej myślę, ze o wiele tańsze. To co zaoszczędzi się na jednym, można przeznaczyć na drugie. Poza tym park tak czy inaczej ma być w nocy zamknięty i to jest w planie, więc żadne dodatkowe koszty nie wchodzą w grę. A na działkę chętnie wpadnę :) tylko może jak już śniegi znikną i zrobi się ciepło :) bo teraz to chyba mało przyjemnie by było ;)

 • 2010-01-21 17:04:12

  gość: ~miro

  A dlaczego zakaz wchodzenia psom? Jesli będzie na smyczy a właściciel wyposarzony w worek i łopatkę to nie widzę przeciwskazań. Zapewne masz złe doświadczenie, z wałęsającymi się psami i właścicielami nic sobie nierobiącymi z ich puplami gdy one robią dwujeczkę. Nawet bułem świadkiem jak straż miejska obojętnie przeszła obok takiej parki. Na szczeście mentalność się nieco zmienia i niektórzy sprzątają po swoich pupilach

 • 2010-01-21 19:55:39

  gość: ~Janek 56

  Co Ty Monig piszesz park zamknięty ,czyTY widziałaś kiedyś dzwi w lesie jak to widzisz odpisz bo jakoś nie moge sobie tego wyobrazić prędzej bym widział most na pustyni

 • 2010-01-21 20:06:23

  gość: ~moniq

  no gadam, gadam. Czytaj: "Cele: [...] zamknięcie parku od ulic: Ziębickiej i Powstańców Warszawy wysokim ogrodzenie z reprezentacyjnymi wejściami od ulicy Ziębickiej oraz Grunwaldzkiej przy których to zlokalizowane będę tablice: informacji turystycznej, z nazwą parku oraz informacjami dotyczącymi instytucji dotujących jego rewitalizację; " - to ze strony urzędu miasta ząbkowic :) To jak? Widzisz już ten most? :> Poza tym zerknij na zdjęcia, tam jest brama.. jak nic :)

 • 2010-01-25 21:00:35

  gość: ~mars

  Będzie ładnie zobaczycie.

 • 2010-01-25 22:35:24

  gość: ~moniq

  chyba wszystko będzie ładniejsze od tego co jest obecnie :)

 • 2010-03-08 08:39:16

  bobNINJAmarley

  Post może nie najaktualniejszy ale nie moglem się powstrzymać mialem wlasnie cos napisac w tej sprawie kiedy okazało się że na forum temat byl już poruszany

  "no gadam, gadam. Czytaj: "Cele: [...] zamknięcie parku od ulic: Ziębickiej i Powstańców Warszawy wysokim ogrodzenie z reprezentacyjnymi wejściami od ulicy Ziębickiej oraz Grunwaldzkiej przy których to zlokalizowane będę tablice: informacji turystycznej, z nazwą parku oraz informacjami dotyczącymi instytucji dotujących jego rewitalizację; " - to ze strony urzędu miasta ząbkowic :) To jak? Widzisz już ten most? :> Poza tym zerknij na zdjęcia, tam jest brama.. jak nic :)"

  Zgadzam się w 100% remont alejek (chociaz ich stan jest znośny) oraz rewitalizacja jak się to pięknie nazywa to niezbędna konieczność. Rozbudowa placu zabaw, „remont” trawników, stworzenie infrastruktury kulturalno- rozrywkowej na terenie parku, oraz z pewnością wprowadzenie zakazu wyprowadzania psów to niezbędne minimum. Problemem są też wszechobecne wrony zanieczyszczające parkowe ławki i alejki. Pamiętam jak byłem maciupki:) straż pożarna za pomocą sikawek niszczyła gniazda (oczywiście poza sezonem lęgowym) Jaką mam wizje naszego parku. Przede wszystkim czysty i funkcjonalny, z ładną zielenią, zadbanymi alejkami, utrzymanymi w należytym porządku koszami na odpady. Nie zaszkodziło by wyznaczenie na teren parku wzdłuż głównych alejek miejsc dla handlarzy którzy oferowali by ząbkowiczanom lody, hot-dogi, czy watę cukrowa, a już na pewno nie zaszkodziło by postawienie na stale niewielkiej sceny. Park powinien stać się miejscem kulturalno-rozrywkowym, gdzie mieszkańcy naszego miasta po trudach tygodnia pracy mogli by wraz z swoimi pociechami dzielić czas wolny pomiędzy odpoczynek i rozrywkę. Tu dopuszczam nawet możliwość otwarcia ogródka piwnego, a już marzeniem moim jest plac rowerowy z oznaczonymi znakami drogowymi alejkami (coś podobnego kiedyś znajdowało się naprzeciwko szkoły nr 3)

  Oczywiście jak zwykle problem będą finanse, dlatego proponuje oddać sprawę w ręce sprawnego menadżera, który zajmie się pozyskaniem pieniędzy na inwestycje związane z rewitalizacją parku

 • 2010-03-08 12:42:39

  gość: ~Janek 56

  Dyzio Marzyciel "lażałbym sobie jak leże na tej murawie swieżej wyciągął bym tylko ręke i jadł i jadl i jadł.Zagrodz jeszcze od cmentarza alejke spacerowa nie dawno oświetloną, zamurój tunel , rozlóż siatke nad drzewami przed wronami, sprowadz małpy z afryki ,zamknij ze trzy zakłady pracy,puść emerytów i rencistów, postaw kiosk z hod dogami i dopalaczami a twoje marzenia się spełnią.Scieżka rowerowa była kolo szkoły 3 ale władze spieprzyły robote wynajmując teren facetowi który olał dobro społeczne,dba tylko o własny interes a oni są bezradni

 • 2010-03-08 15:55:14

  slimfi

  A może jeszcze jeden super market w centrum by sie przydał bo nasz pan burmistrz najwyraźniej uwielbia super markety. A nasze dzieci nie mają nawet żłobka.Moj syn urodził sie 11.07.2008, a ja we wrześniu poszedlem zapisać go do żlobka i co sie okazalo nie ma miejsc i pani wpisala go na liste rezerwową i byl 85. i na remont żłobka nie ma pieniędzy a trza bylo zalożyć po 1 lampie mniej na cmentarzu przy ul. 1-go Maja

 • 2010-03-09 15:08:30

  gość: ~JANEK 56

  Nasze władze robią wszystko aby wizualnie było widać,a praktycznie nie ma co komentować, a co do żłobków i przedszkoli masz racje,racje i jeszcze racje, bo tego nie widać o tym sie mówi, mówi, mówi.

 • 2010-03-09 22:01:34

  gość: ~rysiek

  Widzisz Jasiu, fajnie, że Burmistrz Kotowicz nie przejmuje się malkontentami i cały czas prze do przodu z inwestycjami. Ząbkowicom należy się odnowa. A pretensje co do żłobka to do Gawędy i Mitręgowej bo to oni nie potrafią swoich postulatów przepchać przez Radę Miejską. Pewnie dlatego, że politycznie kumplują się z Barańskim i innym radnym wydają się mało poważnymi dyskutantami, przez co tracą na ważności podnoszone przez nich czasem trudne i potrzebne kwestie.

 • 2010-03-10 08:51:56

  bobNINJAmarley

  Rysiek jest takie przysłowie „ustąp głupszemu” -nic bardziej mylnego Świat jest jaki jest właśnie dzięki takim ustępstwom. Najwyższa pora by burmistrz wspomnianymi „malkontentami” zaczął się przejmować. Towarzystwo wzajemnej adoracji przy burmistrzu jedynie utwierdza go w przekonaniu że jest zajefajny i tak naprawdę to jest super. A nie jest. Wręcz przeciwnie jest coraz gorzej. Gdzie te inwestycje o których wspominasz z którymi tak prze (tutaj mój gromki śmiech z racji parcia)do przodu. Lampy na cmentarzu, remont ziębickiej, i kilka innych mniej lub więcej znaczących dla miasta . Gdzie nowe miejsca pracy, gdzie nowe powierzchnie handlowe, plac zabaw dla dzieci. Chyba masz bardzo niski poziom zadowolenia z życia, a większość mieszkańców naszego miasta i tu uwierz mi na słowo poprzeczkę ma podniesioną troszkę wyżej od Ciebie.

 • 2010-03-10 12:28:58

  gość: ~Janek 56

  Ty Bob na punkcie powierzchni handlowych masz jakiś kompleks w każdym komentarzu to podkreślasz,chyba już starczy tych powierzchni w mieście.Chcesz handlować na targ tam są jeszcze powierzchnie

 • 2010-03-10 13:44:28

  gość: ~rysiek

  Kółko wzajemnej adoracji w postaci Pani Fizgał, Panów Barańskiego, Nędzy i Gawędy? Kółko adoracji z sołtysiną Strąkowej której nic się nie podoba i Panem Patelą co to na każdej sesji kreślą wizje miasta przy których twój wpis to mały pikuś?

  Bob a zapomniałeś o remontach w ZOK? Zapomniałeś już o Krzywej Wieży i Izbie Pamiątek czy może o tych remontach nie wiesz? Zapomniałeś o ulicy Chrobrego, ul. Krzywej, Poprzecznej, Św. Wojciecha, Zaciszu, Pogodnej, Melioracyjnej, Działkowca, dokończeniu Młynarskiej, placu przed OPSem, chodniku na XXlecia, parkingu na Ciasnej, łączniku Powstańców Warszawy i Kusocińskiego? A monitoring miasta i strefa płatnego parkowania z parkomatami? Powstały dwa markety, kolejna biedronka otworzona po gruntownym remoncie czy może nie? Kolejne również za chwilę powstaną bo Burmistrz sprzedał dobre działki. A już wkrótce roztrzygnięcie przetargu na budowę małej obwodnicy, właśnie została podpisana umowa z wykonawcą na ul. Kolejową. Na swoją kolej czeka Armii Krajowej, Dolnośląska i część Kłodzkiej (kończy się ddokumentacja). Lada chwila ruszy pierwsza inwestycja w specjalnej podstrefie na Kamienieckiej. Co ty na to, nie sądzisz że pasujesz na malkontenta lub po prostu brak Ci wiedzy?

 • 2010-09-05 05:23:30

  gość: ~MISZKANIEC

  ostatnio dodany post

  LUDZIE CZY WYSCIE CAŁKIEM ZWARIOWALI MYSLICIE ZE ZROBIA COS TAKIEGO HEHEHEHE

REKLAMA