Express-Miejski.pl

Baza noclegowa i restauracja wkrótce na srebrnogórskiej twierdzy. Spółka z 10.5-milionową dotacją!

Twierdza Srebrna Góra z historyczną ponad 10.5-milionową dotacją fot.: Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra otrzyma ponad 10.5 miliona złotych na utworzenie bazy noclegowej, restauracji i niezbędnych przyłączy. To największa dotacja w historii spółki.

Komisja Oceny Wniosków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego po weryfikacji pozytywnie oceniła projekt złożony przez Twierdzę Srebrna Góra sp. z o.o, a 30 marca Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego wniosek został wybrany do dofinansowania.

Dzięki tej historycznej dotacji remontowi i konserwacji poddane zostaną setki metrów kwadratowych murów i sklepień, a powierzchnia użytkowa (nowe ekspozycje, sale wielofunkcyjne, hostel dla 58 osób i restauracja) wyniesie ponad 2.2 tys. metrów kwadratowych. Całość projektu to kwota opiewająca na kwotę 16.5 miliona złotych.

- Skomplikowanych prac do przeprowadzenia jest naprawdę dużo – stąd otwarcie nowych części Twierdzy przewidywane jest dopiero wiosną 2023 roku - mówi Grzegorz Basiński, który aktualnie pełni funkcję prezesa Twierdzy Srebrna Góra sp. z o.o.

Co istotne, dzięki otrzymanym funduszom możliwa będzie również budowa przyłącza energetycznego i wodnego do Twierdzy. - Ich brak ograniczał nasze możliwości adaptacji kolejnych części zabytku. Teraz dodatkowo będziemy mogli organizować wielkie wydarzenia kulturalne, bez obawy o brak energii choćby do zasilenia sceny, czy ograniczony dostęp do wody. Nasze działania realizowane wspólnie z gminą Stoszowice, pełną pasji załogą naszej Twierdzy i z naszymi przyjaciółmi, mające na celu zachowanie i zagospodarowanie kolejnych części Pomnika Historii zostały docenione i wsparte finansowo przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego. Jesteśmy wdzięczni i zmotywowani do działania - dodaje Basiński i podkreśla, że ten olbrzymi sukces to zasługa całej załogi spółki oraz stoszowickiego samorządu, który mocno wspierał Twierdzę Srebrna Góra przy przygotowywaniu wniosku.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Baza noclegowa i restauracja wkrótce na srebrnogórskiej twierdzy. Spółka z 10.5-milionową dotacją!

  2020-04-02 17:53:18

  gość: ~Ok

  Super, takie informacje cieszą! Gratulacje za pozyskanie środków!!

 • 2020-04-02 20:35:23

  gość: ~serio

  W pierwszej chwili myślałam że to żart primaaprilisowy. Super sprawa.

 • 2020-04-02 22:40:20

  gość: ~Fortfan

  Świetne info, Forty rozwijają się, już teraz można tam spędzić kilka godzin bo jest Fort Spitzberg i Główna Twierdza zorganizowane w fajny sposób do zwiedzania. Kotlet i frytki z widokiem na góry dookoła - to mi się podoba :) Oby tylko ten wirus nie zaorał tych pomysłów!

 • 2020-04-03 09:33:52

  gość: ~Ola

  Dziś wszystkie pieniądze powinny iść na szpitale

 • 2021-01-26 19:40:47

  gość: ~Festung

  ostatnio dodany post

  Należy zadać sobie pytanie , nie wpadać w paranoje. Czy to jest aby priorytet dla tak biednych Gmin. Ważniejsze są sprawy bieżące i potrzeby ludzi. Przy nadmiarze środków można się bawić w rewitalizację obiektów historycznych.

REKLAMA