Express-Miejski.pl

Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w tenisie stołowym. Znamy najlepszych

Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w tenisie stołowym. Znamy najlepszych fot.: GCEiS w Ziębicach

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

9 lutego w sali gimnastycznej przy ul. Wojska Polskiego w Ziębicach rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ząbkowickiego w tenisie stołowym.

Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Do zawodów przystąpiło 15 zawodników, którzy swą rywalizację rozpoczęli od rozgrywek w czterech grupach. Kolejną fazą turnieju była faza pucharowa, w której osobno rywalizowali zawodnicy z I i II miejsc w grupach, a osobno zawodnicy z miejsc III i IV.

W fazie pucharowej o miejsca I – VIII w pierwszym ćwierćfinale Tomasz Polak pokonał Bartosza Noconia wynikiem 3:0, w drugim ćwierćfinale Miłosz Jaskulski wygrał mecz z Markiem Wójcikiem również 3:0, a w trzecim Jan Kusy pokonał Stanisława Francika 3:0. Czwarty ćwierćfinał to pewne zwycięstwo Dariusza Chaszczewicza nad Mateuszem Noconiem 3:0.

W pierwszym półfinale Tomasz Polak pokonał Miłosza Jaskulskiego wynikiem 3:0. W drugim półfinale Dariusz Chaszczewicz wygrał z Janem Kusym również 3:0. W meczu o III miejsce Miłosz Jaskulski pokonał Jana Kusego 3:1. Zacięta rywalizacja odbyła się o I miejsce w mistrzostwach powiatu. Tomasz Polak wynikiem 3:2 zapewnił sobie zwycięstwo nad Dariuszem Chaszczewiczem.

Mistrzem Powiatu Ząbkowickiego na 2020 rok został Tomasz Polak, wicemistrzem Dariusz Chaszczewicz, na trzecim miejscu uplasował się Miłosz Jaskulski. Kolejne miejsca zajęli: Jan Kusy, Stanisław Francik, Marek Wójcik, Bartosz Nocoń, Mateusz Nocoń, Damian Szlachta, Marcin Bazylak, Robert Wójcik, Michał Wereśniak, Michał Opyc, Szczepan Orzoł i Konrad Konopski.

Wszyscy uczestnicy Mistrzostw Powiatu Ząbkowickiego otrzymali okolicznościowe dyplomy. Puchary zwycięzcom wręczył Dyrektor Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Andrzej Regner. Najlepszych sześciu zawodników otrzymało nagrody ufundowane przez burmistrza Mariusza Szpilarewicza oraz starostę Romana Festera. Nagrody wręczali: Radny Rady Powiatu Ząbkowickiego Piotr Pęcak i Radny Rady Miejskiej w Ziębicach Wiesław Sala. Nad całą organizacją turnieju czuwał pracownik Gminnego Centrum Edukacji i Sportu Jerzy Rejnowski.

GCEiS Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA