Express-Miejski.pl

9. Półmaraton Henrykowski i 5. Dyszka Henrykowska. Nagrody pieniężne dla najlepszych, trwają zapisy!

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Impreza odbędzie się 26 kwietnia (niedziela). Start o godz. 11. Oba biegi tradycyjnie wystartują z terenu stacji PKP w Henrykowie.

Zapisów za pomocą formularza on-line można dokonywać na stronie datasport.pl. do 23 kwietnia. Aktualnie swój start w imprezie zadeklarowało ponad 80 biegaczy. Do końca marca wpisowe za udział w biegu kosztuje 45 złod kwietnia będzie to 55 złMieszkańcy gminy Ziębice za udział w biegu, niezależnie od daty zapisu drogą elektroniczną, płacą 45 zł. Za zapisy w dniu biegu trzeba uiścić opłatę w wysokości 60 zł. Powyższe kwoty obowiązują bez względu na wybrany dystans.

Trasa półmaratonu od kilku lat posiadająca atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki prowadzi drogami brukowo-asfaltowymi. Start zaplanowano tradycyjnie przy stacji PKP Henryków, potem biegacze pokonają około 600 metrów drogą brukową, a następnie drogą asfaltową będą podążać przez Raczyce, Witostowice, Dobroszów, Ostrężną, Nowinę, Jasienicę i Skalice. Za miejscowością Skalice wrócą do Raczyc i na stację PKP skąd udadzą się do mety zlokalizowanej przy klasztorze Cystersów w Henrykowie.

Trasa biegu na 10 km prowadzi drogami gruntowymi oraz brukowo-asfaltowymi. Początek trasy jest taki sam jak w przypadku półmaratonu. Biegacze wyruszą spod stacji PKP w Henrykowie, potem będą podążać drogą brukową, a następnie asfaltem przez Raczyce i drogą gruntowo-asfaltową do Skalic. Tam następuje powrót do Raczyc i bieg na metę, która także będzie znajdowała się przy klasztorze.

Organizatorami biegu są gmina Ziębice i Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach. Regulamin oraz trasa biegu dostępne są na stronie Półmaratonu Henrykowskiego [KLIK].

Wszyscy zawodnicy, którzy dotrą na metę otrzymają pamiątkowy medal oraz koszulkę, a także wodę i posiłek regeneracyjny. Troje najlepszych biegaczy oraz trzy najszybsze kobiety na dystansie półmaratonu otrzymają nagrody pieniężne w kwocie: I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł. Najlepsi na trasie 10 km otrzymają puchary, podobnie jak biegacze i biegaczki klasyfikowane w kilkunastu innych kategoriach na obu dystansach.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Specjalnie dla nich odbędzie się Bieg Krasnala na odcinku 100 metrów. Jego start zaplanowano na godz. 14.

ms. / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 9. Półmaraton Henrykowski i 5. Dyszka Henrykowska. Nagrody pieniężne dla najlepszych, trwają zapisy!

  2020-02-10 14:30:20

  gość: ~Zainteresowany

  W regulaminie nie ma nic o koszulce, którą mają otrzymać zawodnicy

 • 2020-02-13 00:41:34

  gość: ~Arek

  @~Zainteresowany
  Bo biegamy dla koszulek... Ile chcesz?

 • 2020-02-13 00:43:44

  gość: ~Arek

  ostatnio dodany post

  Sierpień, czy kwiecień, oto jest pytanie...

REKLAMA