Express-Miejski.pl

W Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach znów pobiegną „Wilczym Tropem”. Ruszyły zapisy

W Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach organizacja „Biegu Tropem Wilczym” odbywa się regularnie od kilku lat fot.: em24.pl

Ząbkowice Śląskie i Ziębice po raz kolejny włączają się w akcję Fundacji „Wolność i Demokracja”. W obu miastach biegacze upamiętnią bohaterów walczących o wolną Polskę.

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach w Polsce, tak i w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach bieg rozpocznie się 1 marca o godz. 12. W mieście Krzywej Wieży i Frankensteina organizatorzy tradycyjnie już przygotowali dwie trasy - dłuższą o długości 5 km i krótszą o długości 1963 metrów. Nie jest to dystans przypadkowy, a nawiązuje do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka”. Start i meta biegu będą znajdowały się w Parku im. Sybiraków. Na pierwszych 150 biegaczy czekają koszulki oraz medale. Wpisowe za udział w biegu kosztuje jedynie 10 zł. Opłaty startowej należy dokonać za pośrednictwem formularza zapisów internetowych [KLIK] do dnia 27 lutego. Zapisy mogą zostać zakończone wcześniej w przypadku osiągnięcia limitu 200 osób. W dniu biegu opłata startowa wynosi 20 zł.

W Ziębicach organizatorzy dla wszystkich chętnych przygotowali jedną trasę, tę o długości 1963 metrów. Start biegu zaplanowano na godz. 12 w parku miejskim. Impreza ma charakter rodzinny. Bieg jest biegiem symbolicznym, bez pomiaru czasu. Dystans można przebiec lub przespacerować - informują pomysłodawcy wydarzenia w gminie Ziębice.

Limit uczestników biegu również wynosi 200 osób. O udziale w biegu decyduje kolejność zgłoszeń, których także można dokonać on-line [KLIK]. Każdy uczestnik otrzyma darmowy pakiet startowy (koszulka i materiały promocyjne), a na mecie na każdego będzie czekał pamiątkowy medal.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach znów pobiegną „Wilczym Tropem”. Ruszyły zapisy

    2020-01-31 11:50:37

    gość: ~mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    DO wszystkich biorących udział.Zacznijcie myśleć. Co z tego że biegniecie, a większość z was ma poglądy lewicowe i nie potrafi wymienić chociaż 10 ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH.

REKLAMA