Express-Miejski.pl

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bardzie z rekordem. Zebrano ponad 11 tys. zł!

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bardzie. Zebrano ponad 11 tys. zł fot.: SIS Bardzka Pozytywka

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 006,11 zł to deklarowana kwota jaką w tym roku udało się zebrać bardzkiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jest to kolejny rekord ustanowiony przez bardzki sztab. W ubiegłym roku na główne konto WOŚP od bardzkiego sztabu trafiło niewiele ponad 9 tys. zł.

12 stycznia mimo zimna i wietrznej pogody młodzi wolontariusze od samego rana zbierali datki do puszek na ulicach miasta i gminy. Od godz. 16 w Restauracji „Pod Złotym Gryfem”, gdzie znajdowała się tegoroczna siedziba sztabu odbyły się mini koncerty na rzecz WOŚP. W dobry nastrój licznie zgromadzonych mieszkańców wprowadziła Nicoll Bednarz, potem w spektaklu o miłości, pomaganiu i tolerancji zaprezentowali się aktorzy Teatru Ruch z DPS „Zamek” w Opolnicy, a na koniec wystąpił w premierowym występie duet Targix&Sonikko wywołując u widzów wiele pozytywnych wrażeń. 

Koncerty przeplatane były licytacjami gadżetów orkiestrowych oraz fantów podarowanych przez mieszkańców Barda. Za najwyższą kwotę wylicytowany został obraz Michała Rajczakowskiego. Za kwotę 450 zł nabył go Arkadiusz Moczulewski. Słodka niespodzianka, czyli tort upieczony przez Halinę Wierzbicką, wylicytowali nowi mieszkańcy Barda i po pokrojeniu przekazali dla wszystkich obecnych trakcie koncertu.

W imieniu bardzkiego sztabu składamy wszystkim wielkie podziękowania za wszelką pomoc. Dziękujemy i zapraszamy za rok, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej - mówi Marta Ptasińska, szefowa bardzkiego sztabu.

Cały finał został zorganizowany przez członków Stowarzyszenia Integracji Społecznej „Bardzka Pozytywka” przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej „Zamek” w Opolnicy.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA